Iga Swiatek izenačila rekord Hingisove, v tretji krog tudi Nadal

Iga Swiatek (Foto: WTA)

Poljakinja Iga Swiatek, trenutno najboljša teniška igralka na svetu, je v drugem krogu turnirja v Wimbledonu z nekaj težavami s 6:4, 4:6 in 6:3 ugnala Nizozemko Lesley Pattinamu Kerkhove, zabeležila 37. zaporedno zmago in s tem izenačila rekordni niz zmag Švicarke Martine Hingis, ki ji je enak dosežek uspel leta 1997.

Swiatekova lahko postane sama rekorderka po tretjem krogu, če bo premagala Francozinjo Alize Cornet. Zadnji poraz je Poljakinja doživela februarja v Dubaju, potem pa je nizala zmage v Dohi, Indian Wellsu, Miamiju, Stuttgartu, Rimu, Madridu in Parizu.

Po sredinih porazih Emme Raducanu in Andyja Murraya so lahko domači navijači danes bolj zadovoljni. Najprej jih je razveselila Katie Boulter, ki je v drugem krogu z 2:1 premagala šesto nosilko in lansko finalistko Čehinjo Karolino Pliškovo, nato pa pri moških še Liam Broady, ki je v petih nizih izločil 12. nosilca Argentinca Diega Schwartzmana. Pliškova je proti domači adutinji sicer dobila prvi niz s 6:3, a je Boulterjeva nato odgovorila z zmago v “tie breaku” drugega niza, nato pa dobila še tretji niz.

V naslednji krog je napredovala četrta nosilka Španka Paula Badosa. Brez težav je ugnala Romunko Irino Baro s 6:3, 6:2, njena naslednja tekmica bo dvakratna zmagovalka Petra Kvitova, ki je prav tako ugnala romunsko tekmico, Ano Bogdan.

Zaradi okužbe z novim koronavirusom pa je moral nastop odpovedati Badosin rojak, 17. nosilec Roberto Bautista Agut. Tako je postal tretji igralec, ki je zaradi pozitivnega testa moral predčasno končati nastope v Wimbledonu. Pred njim sta se morala prisilno posloviti že lanski finalist Italijan Matteo Berrettini in Hrvat Marin Čilić. Brez boja se je tako naprej uvrstil Kolumbijec Daniel Galan.

Na igrišču se je od turnirja poleg Schwartzmana poslovil tudi 13. nosilec Denis Shapovalov, v štirih nizih je bil od njega boljši Američan Brandon Nakashima.

Napredoval pa je drugi nosilec Španec Rafael Nadal

Proti Litovcu Ričardasu Berankisu ni imel lahkega dela, prva dva niza je dobil s 6:4, nato tretjega izgubil, Berankisov nalet pa je zadržal dež, ki je za slabo uro prekinil obračun. Odmor je bolj ustrezal Špancu, ki se je nato dobil dvoboj.

Odlično igro je pokazal Avstralec Nick Kyrgios, ki je povsem nadigral Srba Filipa Krajinovića in si prislužil dvoboj s Stefanosom Tsitsipasom v tretjem krogu. Zaradi dežja so prekinili kar nekaj dvobojev in jih niso nadaljevali.