Đoković razorožil Kokkinakisa, poslovila se je Pliškova

Novak Đoković (Foto: ATP)

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković se je zanesljivo uvrstil med 32 najboljših na tretjem Grand Slamu sezone v Wimbledonu.

Petintridesetletni Beograjčan Đoković je s 6:1, 6:4, 6:2 po natanko dveh urah ugnal Avstralca Thanasija Kokkinakisa. Za Đokovića, ki v Wimbledonu naskakuje sedmo lovoriko, skupno pa že 21. na turnirjih velike četverice, je bila to 23. zaporedna zmaga na sveti travi, 81. v Wimbledonu ter skupno že 329. na Grand Slamih. V naslednjem krogu se bo Srb pomeril z rojakom Miomirjem Kecmanovićem, ki je po štirih nizih premagal Čilenca Alejandra Tabila.

Izpadla je britanska teniška igralka, romunsko-kitajskega rodu, Emma Raducanu

Velika ljubljenka londonskega občinstva je končala svoje nastope na turnirju za veliki slam v Wimbledonu v ženski posamični konkurenci. V drugem krogu turnirja na sveti travi jo je gladko s 6:3, 6:3 izločila Francozinja Caroline Garcia. Francozinja je pred Wimbledonom zmagala na travnati podlagi teniškega turnirja WTA v Bad Homburgu.

Po sredinih porazih Emme Raducanu in Andyja Murraya so lahko domači navijači na teniškem turnirju v Wimbledonu danes bolj zadovoljni. Razveselila jih je Katie Boulter, ki je v drugem krogu z 2:1 premagala šesto nosilko in lansko finalistko Čehinjo Karolino Pliškovo. Slednja je sicer dobila prvi niz s 6:3, a je Boulterjeva nato odgovorila z zmago v “tie breaku” drugega niza, nato pa dobila še tretji niz.

V naslednji krog je napredovala četrta nosilka Španka Paula Badosa. Brez težav je ugnala Romunko Irino Baro s 6:3, 6:2, njena naslednja tekmica bo dvakratna zmagovalka Petra Kvitova, ki je prav tako ugnala romunsko tekmico, Ano Bogdan.

Vir: Tenis Slovenija, STA