Odlična novica za Jakupovićevo, Hercogova neuspešna

Polona Hercog se ni uspela kvalificirati v glavni turnir v Hobartu. (Foto: zimbio.com)

Slovenska tenisačica Polona Hercog tudi na drugem turnirju v novi sezoni ni uspela priti do prve zmage. V 1. krogu kvalifikacij turnirja serije WTA International je Mariborčanko porazila domača povabljenka organizatorjev Olivia Rogowska. V glavni del turnirja je po dveh odpovedih že prišla Jakupovićeva.

Polona Hercog je na drugi tekmi v letu 2019 zabeležil še drugi poraz. Tokrat si je 27-letna Štajerka s kvalifikacijskim nastopom poizkušala priboriti mesto v glavnem delu 250.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja v Hobartu, a bila neuspešna.

Hercogovi, ki je dolga leta veljala za najvišje uvrščeno slovensko tenisačico, je nasproti stala Olivia Rogowska. Avstralka je leta 2014 veljala za 102. igralko sveta, trenutno pa na WTA lestvici zaseda 244. mesto. Prvi niz je trajal več kot uro, po podaljšani igri, v kateri je že zaostajala z 2:4, pa je niz pripadel Slovenki.

V drugem nizu je Hercogova takoj izgubila svoj začetni udarec, ko ji v naslednji igri ob edini priložnosti za “ribrejk” le-te ni uspelo izkoristiti, pa je po vsega 25 minutah niz s 6:0 dobila Avstralka. Tudi tretji niz je Hercogova pričela z izgubljeno igro na svoj začetni udarec, v nadaljevanju obračuna pa se do žogice za “brejk” ni uspela več prebiti. Naslednja postaja Hercogove bo Melbourne.

Druga Slovenka že v glavnem delu turnirja

Čeprav je sprva kazalo, da si bo mesto v glavnem delu turnirja v Hobartu skozi kvalifikacije morala priboriti tudi Dalila Jakupović, je po odpovedi dveh igralk položaj postla drugačen. Jakupovićeva je kot 2. nosilka kvalifikacij prišla do direktnega mesta v glavnem delu turnirja, tam pa se bo v 1. krogu pomerila proti Belgijki Kirsten Flipkens (47. na WTA lestvici).

WTA International Hobart (Avstralija, $250.000, trda podlaga), kvalifikacije, 1. krog
Hercog P. (Slo/5) – Rogowska O. (Avs/WC) 7:6(5), 0:6, 3:6