Najboljši v dvojicah v kategoriji U18.

Ob polfinalnih obračunih tako v kategoriji fantov kot tudi deklet, je petek na Ptuju prinesel že tudi prve državne prvake. V konkurenci fantov sta se naslova razveselila predstavnika domačega TK Terme Ptuj Žiga Kovačič in Blaž Vidovič, medtem ko sta pri dekletih največ pokazali prvakinji Alja Belinger in Tjaša Klevišar.

Tako v kategoriji fantov kot tudi med dekleti je tako naslov najboljših pripadel 1.-postavljeni dvojici. Žiga Kovačič in Blaž Vidovič na poti do finala nista izgubila niza, prepričljivo pa sta delovala tudi v obračunu, ki je odločal o naslovu državnih prvakov. Nasproti sta jima stala 2.-postavljena Maj Premzl in Jaka Protič Žakelj, ki sta tako v prvem kot tudi drugem nizu obstala pri 3 osvojenih igrah.

Pot dvojice Žiga Kovačič/Blaž Vidovič do naslova državnih prvakov:

1. kolo: (1)Kovačič Ž./Vidovič B. prosto
Četrtfinale: (1)Kovačič Ž./Vidovič B. – Rojs J./Žnuderl M. 6:3, 6:1
Polfinale: (1)Kovačič Ž./Vidovič B. – (3)Kirbiš A./Križnik M. 6:2, 6:2

Finale: (1)Kovačič Ž./Vidovič B. – (2)Premzl M./Protič Žakelj J. 6:3, 6:3

Klevišarjeva z možnostjo dvojčka

Med dekleti sta se naslova državnih prvakinj razveselili Alja Belinger (ŠD LTA) in Tjaša Klevišar (TK Triglav Kranj), ki sta za končno veselje prav tako morali preskočiti 3 ovire. Še najbolj sta ju v velikem finalu uspeli ogroziti Annika Planinšek in Nika Strašek (obe ŽTK Maribor), ki sta prvi niz dobili s 7:5, a to ni bilo dovolj za končno zmago. Belingerjeva in Klevišarjeva sta se uspeli zbrati, tekmo popeljati v tretji niz, tam pa slavili zmago z 10:8.

Klevišarjeva bo imela jutri v posamičnem finalu tako priložnost, da se na enem tekmovanju prebije do kar dveh naslovov državne prvakinje.

Pot dvojice Alja Belinger/Tjaša Klevišar do naslova državnih prvakinj:

1. kolo: (1)Belinger A./Klevišar T. prosto
Četrtfinale: (1)Belinger A./Klevišar T. – Jurak V./Šraj S. 6:0, 6:0
Polfinale: (1)Belinger A./Klevišar T. – (4)Gorinšek T./Pliberšek N. 6:4, 6:4

Finale: (1)Belinger A./Klevišar T. – (3)Planinšek A./Strašek N. 5:7, 6:3, 10:8

FOTOGALERIJA

1 thought on “DP (U18): V dvojicah do naslova prvakov navezi Kovačič/Vidovič in Belinger/Klevišar! (FOTO)