DP (U18): Odlična Klevišarjeva dvojna državna prvakinja, pri fantih do naslova Artnak (FOTO)

Za Tjašo Klevišar je sanjsko državno prvenstvo. (Foto: Facebook/TK Triglav Kranj)

Dan po tem, ko so se v starostni kategoriji U18 razdelile lovorike za najboljše v dvojicah, smo na Ptuju dobili tudi državnega prvaka in državno prvakinjo v posamični konkurenci. Pri fantih je po naslovu segel Bor Artnak (AS Litija), ki je bil v finalu boljši od Luna Obrula (ŽTK Maribor), pri dekletih pa je prvakinja postala Tjaša Klevišar (TK Triglav Kranj).

Za predstavnico TK Triglav Kranj Tjašo Klevišar je sanjski teden. Po tem, ko je v petek skupaj z Aljo Belinger osvojila naslov državnih prvakinj v konkurenci dvojic, je dan kasneje na Ptuju svoje delo na najboljši možen način dokončala še v posamični konkurenci. Tako kot v polfinalu proti Tari Gorinšek (TK Terme Ptuj), je Klevišarjeva tudi v finalu proti Pii Mariji Rebec (TC Ljubljana) tekmo pričela slabše in se znašla v zaostanku z 0:1 v nizih.

Najboljše je Klevišarjeva prihranila za konec. Drugi niz je proti Rebčevi, ki se je v finale prebila s štirimi izjemno zanesljivimi zmagami brez izgubljenega niza, dobila s 6:1, z enakim rezultatom pa se je končal tudi tretji niz in slavje se je lahko pričelo.

(1)Belinger A./Klevišar T. – (3)Planinšek A./Strašek N. 5:7, 6:3, 10:8

Več o turnirju dvojic si lahko preberete TUKAJ.

VSI REZULTATI
DP Petrol U18 – dekleta (posamezno)

– DP Petrol U18 – dekleta (dvojice)

Artnak do naslova brez izgubljenega niza

Državnega prvaka smo dobili tudi v kategoriji fantov U18. Ta naslov po novem pripada Boru Artnaku (AS Litija), za katerim je turnir brez spodrsljaja. V 5 obračunih, kolikor jih je odigral na poti do naslova državnega prvaka, je namreč dobil vseh 10 nizov in tako več kot zasluženo postal najboljši.

Bor Artnak do naslova brez izgubljenega niza. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Še najbolj je Artnaka v polfinalu ogrozil Marsel Žnuderl (ŽTK Maribor), ki je bil v prvem nizu klonil šele po podaljšani igri, v drugem pa se zaustavil pri 4 osvojenih igrah. V finalu je Artnak zaigral proti še enemu predstavniku ŽTK Maribor, Lunu Obrulu, in slavil zmago s 6:3 in 6:1.