DP U18: Manca Lampret in Marsel Žnuderl izjemen teden kronala z naslovom državnega prvaka (FOTO)

Najboljši na državnem prvenstvu U18 v Mariboru.

Poletno državno prvenstvo v starostni kategoriji Petrol U18 se je na igriščih ŽTK Maribor končalo z zmago Marsela Žnuderla (ŽTKMB) in Mance Lampret (BR-MB), ki sta tako postala nova državna prvaka. Že v četrtek smo na Štajerskem dobili zmagovalce v konkurenci dvojic.

Želiš postati del vodilnega teniškega portala v Sloveniji? Teniški svet išče okrepitve!

S sanjskim razpletom na državnem prvenstvu se lahko pohvali predvsem Marsel Žnuderl, ki je v četrtek skupaj z Nejcem Škorjancem (ŠD_LTA) po pravi drami osvojil turnir dvojic, dan kasneje pa v obračunu 1. proti 2. nosilcu premagal še klubskega kolego Luna Obrula (ŽTKMB). Tako Žnuderl kot tudi Obrul sta kot med fanti kot edina v posamični konkurenci preživela dvojni program. A v polfinalu ni bilo lahko ne enemu, ne drugemu. Obrul je proti Škorjancu prvi niz izgubil celo z 0:6, a na koncu našel pot do preobratu, sploh prvi niz na turnirju pa je v polfinalu izgubil tudi Žnuderl, ki je s 7:5 v tretjem nizu strl odpor Joba Japlja (TKMED).

Tako kot v polfinalu, je tudi v finalu Žnuderl prvi niz dobil z rezultatom 6:1, bolj izenačeno pa je bilo v drugem nizu. Obrul je nudil boljši odpor, a na koncu je tudi drugi niz pripadel Marselu, in sicer z rezultatom 6:4. Za Marsela Žnuderla je to prvi naslov državnega prvaka v mlajših kategorijah, Obrul na drugi strani še naprej ostaja pri osvojenih naslovih zimskega in poletnega državnega prvaka U12 iz leta 2016.

Pri dekletih sta na igriščih ŽTK Maribor zadnjo besedo imeli Manca Lampret (BR-MB) in Maja Radišič (TKVAL). Obe igralki sta imeli že v četrtek izjemno težko delo v polfinalu. Radišičeva je bila po treh nizih boljša od Lare Flerin (TR-KR), tri nize pa je za zmago proti Brini Šulin (RADOM) potrebovala tudi Lampretova.

Predstavnica TK Branik Maribor finalnega obračuna ni pričela ravno najbolje in se znašla v zaostanku z 0:1 v nizih. Nadaljevala je bolje, naslednja dva niza dobila z rezultatom 6:2 in 6:3 ter tako prav tako kot Žnuderl prvič posegla po naslovu državne prvakinje v mlajših kategorijah. Že včeraj sta se naslova državnih prvakinj v konkurenci dvojic veselili Hana Bečirovič Novak (ŽTKMB) in Anamari Žnuderl (MU-SO), ki sta bili v finalu s 7:5 in 6:0 boljši od Lije Mumlek (ŽTKMB) in Nike Završki (ŠD_LTA).

DP U18: Flerinova izločila 1. nosilko, Obrula bo v polfinalu izzval Škorjanc
DP U18: Obrul in Žnuderl odbila napad nasprotnikov, pri dekletih za naslov Radišičeva in Lampretova