Tamara Zidanšek se na OP Francije ne ustavlja. (Foto: Twitter)

Slovenija ima po 13 letih znova predstavnico osmine finala na turnirjih velike četverice. Z novo izjemno borbeno in nepopustljivo predstavo je za to na Rolandu Garrosu poskrbela 23-letna Konjičanka Tamara Zidanšek, ki je po preobratu z rezultatom 0:6, 7:6(5) in 6:2 ugnala Čehinjo Katerino Siniakovo.

Želiš postati del vodilnega teniškega portala v Sloveniji? Teniški svet išče okrepitve!

25-letna češka teniška igralka je bila že v 2. kolu Rolanda Garrosa izjemno blizu izpada. Proti Rusinji Veroniki Kudermetovi je v tretjem nizu zaostajala z 1:5, nato pa vse do konca ni več izgubila igre. Na poti do zmage je rešila tudi dve zaključni žogici. Tokrat je po prvem nizu dvoboja proti Tamari Zidanšek kazalo, da si bo izborila celo mesto v osmini finala, a borbena Konjičanka se ni predala in zrežirala velik preobrat.

Ključni 7. in 9. igra drugega niza

Zidanškova v prvem nizu nikakor ni našla pravih občutkov, Katerina Siniakova pa je na drugi strani zadela skoraj čisto vse, kar si je zamislila. Le 21 minut je potrebovala, da je prvi niz dobila s 6:0, a že takoj na začetku drugega niza je Slovenka nasprotnici dala vedeti, da se ne bo sprehodila do zmage. Kljub vsemu se je Zidanškova tudi v drugem nizu nekajkrat znašla v izjemno težkem položaju. Pri rezultatu 3:3 si je Siniakova priigrala tri povezane žogice za ‘break’ (0:40), a z rezultatom 4:3 je na koncu povedla Tamara. Novo priložnost je Čehinja imela v 9. igri niza, kjer je Zidanškova še enkrat rešila žogico za ‘break’. Zmagovalko drugega niza je odločila podaljšana igra, kjer je Zidanškova naredila zgolj eno samo neizsiljeno napako in tako izsilila tretji niz.

V tretjem delu srečanja je bilo videti, da Siniakova ni bila več tako sveža kot v začetku obračuna, za nameček pa je Zidanškova vse bolje čutila žogico. Poskrbela je za nekaj izjemnih potez, Siniakovo spravljala v obup, sama pa v igri vse bolj uživala. Za končno zmago z 0:6, 7:6(5) in 6:2 je potrebovala uro in 55 minut.

Lahko Zidanškova svoj uspeh še nadgradi?

Tamara Zidanšek, ki je na letošnjem turnirju prišla sploh do svoje prve zmage v Parizu, v Franciji podira mejnike. Prvič je premagala tudi igralko elitne 10-erice, prvič se je prebila tudi do osmine finala turnirja za Grand Slam. Njena naslednja nasprotnica, proti kateri bo lovila četrtfinale, bo boljša iz obračuna med Romunko Sorano Cirsteo in Rusinjo Dario Kasatkino. Prva trenutno na WTA lestvici zaseda 54. mesto, druga 37.

Osmina finala: Zidanšek T. (Slo) – Cirstea S./Kasatkina D. [6.6.]

3 thoughts on “Borbena Tamara Zidanšek z prebojem v osmino finala OP Francije nadgradila uspeh kariere!