DP člani(ce) – pred finalom: Dobili bomo dva nova članska državna prvaka

Kdo bo v petek dokončal delo? (Foto: Sportida)

Na igriščih TK Spin Medvode je pred nami le še končna odločitev. Boj za naslov zimskega državnega prvaka se bo v petek, 24. decembra, pričel ob 10. uri dopoldan.

DP člani(ce) – po 1. dnevu: Petelinškova boljša od Brglezove, slovo 8. nosilca
DP člani(ce) – po 2. dnevu: Rebčeva boljša od Pračkove, Vetrih izločil 2. nosilca
DP člani(ce) – po 3. dnevu: Miković boljši od Bezjaka, konec za 1. nosilko
DP člani(ce) – po 4. dnevu: Preobrat Novakove za uvrstitev v finale, moška polfinala končana po hitrem postopku

V moški konkurenci si je še drugo leto zapored mesto v finalu Telemach zimskega državnega prvenstva zagotovil Matic Dimic. Predstavnik TK Triglav Kranj je v lanski sezoni v boju za naslov moral priznati premoč favoriziranemu Maticu Špecu (ŽTKMB). Tokrat je Dimic odločen, da gre vse do konca, zadnji, ki mu lahko prepreči končno zmago, pa je ta teden odlični Miha Vetrih.

Za 19-letnika bo to prvi nastop v finalu kateregakoli državnega prvenstva. Predstavnik TK Slovenj Gradec v tem tednu potrjuje odlično formo, ki jo je prikazal že konec novembra, ko je osvojil odprto prvenstvo v Murski Soboti. V Medvodah tako kot Dimic še ni izgubil niza, na poti do finala pa je premagal kar tri igralce ŽTK Maribor, med drugim tudi 2. nosilca turnirja Tina Kovačiča.

Za Dimica in Vetriha bo to tretji medsebojni dvoboj, rezultat v zmagah pa je poravnan na 1:1. Pred 6 leti je Dimic dvoboj v Kopru dobil brez izgubljene igre, precej bolj napeto pa je bilo lani v Velenju, kjer je odločilni tretji niz z rezultatom 14:12 dobil Vetrih.

Spremljajte dogajanje z igrišč TK Spin Medvode v živo TUKAJ.

V ženskem finalu Telemach zimskega državnega prvenstva si bosta sploh prvič na tekmovanjih pod okriljem Tenis Slovenije nasproti stali Kristina Novak in Noka Jurič. Za obe bo to prvi nastop v finalu članskega državnega prvenstva.

Juričeva iz Cokan Tennis Academy je za preboj v finale potrebovala zmago manj kot Novakova, saj je bila kot 2. nosilka turnirja v 1. kolu prosta. Ta teden ji gre odlično predvsem v podaljšanih igrah – dobila je tri od treh. Novakova je na drugi strani mimo prvih treh ovir prišla brez večjih težav, med drugim nadigrala tudi 1. nosilko turnirja Hano Bečirovič Novak (ŽTKMB), v polfinalu pa se je dobro odzvala po slabšem začetku proti Anali Kočevar (TKMED).

Finalna dvoboja bosta v petek na igriščih TK Spin Medvode potekala istočasno, in sicer od 10. ure dalje.

Pot Noke Jurič do finala:
2. kolo: Jurič N. – Lampret M. 6:3, 7:6(11)
Četrtfinale: Jurič N. – Radišič M. 7:6(5), 6:2
Polfinale: Jurič N. – Rebec P. M. 6:2, 7:6(2)

2 thoughts on “DP člani(ce) – pred finalom: Dobili bomo dva nova članska državna prvaka