Matic Dimic bo naslov lovil proti Mihi Vetrihu. (Foto: Vid Ponikvar/ Sportida)

Četrtek je na igriščih TK Spin Medvode postregel z vsemi polfinalnimi dvoboji Telemach zimskega državnega prvenstva. Finalno vstopnico so si priigrali Matic Dimic, Miha Vetrih, Kristina Novak in Noka Jurič.

DP člani(ce) – po 1. dnevu: Petelinškova boljša od Brglezove, slovo 8. nosilca
DP člani(ce) – po 2. dnevu: Rebčeva boljša od Pračkove, Vetrih izločil 2. nosilca
DP člani(ce) – po 3. dnevu: Miković boljši od Bezjaka, konec za 1. nosilko

V moški konkurenci se je še drugo leto zapored v finale zimskega članskega državnega prvenstva prebil Matic Dimic (TR-KR). 20-letnik je v lanski sezoni v finalu moral priznati premoč soimenjaku Maticu Špecu (ŽTKMB), tokrat pa bo svoj prvi članski naslov državnega prvaka lovil proti Mihi Vetrihu (SGRAD).

Dimic je v prvem polfinalu s 6:3 in 6:0 strl odpor Nika Mikovića (ŠD_LTA), ki je bil predtem usoden za 3. nosilca turnirja Gašperja Bezjaka (ŽTKMB), Vetrih pa je za preboj v finale premagal še tretjega igralca ŽTK Maribor na tem prvenstvu. V 1. kolu je bil boljši od Vida Moharja (GROSU), nato pa po vrsti premagal Tina Kovačiča, Jana Kupčiča in v polfinalu še Marsela Žnuderla. Bilo je 6:0 in 6:2.

Spremljajte dogajanje z igrišč TK Spin Medvode v živo TUKAJ.

Bolj izenačeno je bilo na prvem četrtkovem polfinalnem dvoboju v ženski konkurenci. Odlično je v tekmo krenila Anali Kočevar (TKMED), ki se je v prvem nizu proti Kristini Novak (RADOM) prebila do lepe prednosti, a dve leti starejša igralka je še pravi čas ujela prave občutke in rezultat spreobrnila v svojo korist. Bilo je 7:5 in 6:3.

Novakova, ki je pred tem že ugnala tudi 1. nosilko turnirja Hano Bečirovič Novak (ŽTKMB), se bo za naslov pomerila proti Noki Jurič (CTA). Ta je bila v drugem polfinalu s 6:2 in 7:6(2) boljša od tri leta mlajše Pie Marije Rebec (TC-LJ). Juričeva je prvo zaključno žogico imela na voljo že pri vodstvu s 6:5, takrat se je Rebčeva ubranila, česa več kot tie-breaka pa ni uspela iztržiti.

Finale: Novak K. – Jurič N.

2 thoughts on “DP člani(ce) – po 4. dnevu: Preobrat Novakove za uvrstitev v finale, moška polfinala končana po hitrem postopku