Čilić odpovedal OP Avstralije zaradi poškodbe kolena

Marin Čilić odpovedal nastop v Wimbledonu (Foto: Twitter)

Nekdanji finalist OP Avstralije v tenisu Marin Čilić je odpovedal nastop na prvem turnirju za veliki slam v Melbournu, potem ko ni okreval po poškodbi kolena, je poročala francoska tiskovna agencija AFP. Hrvaški tenis bo na Australian Opnu v moški konkurenci predstavljal Borna Ćorić.

Marin Čilić (Foto: Twitter)

“Nisem najbolje začel leta 2023, za mano je nekaj težkih dni v Melbournu. Sem uničen, letos ne bom mogel igrati na OP Avstralije, zdravje je na prvem mestu. Se vidimo naslednje leto v Melbournu,” je tvitnil 34-letni Hrvat.

Čilića je leta 2018 v Melbourne Parku v finalu v petih nizih premagal švicarski as Roger Federer.

Trenutno 18. igralec sveta si je prejšnji teden na turnirju ATP v Puni poškodoval koleno, zaradi česar se je umaknil že po zmagi v uvodnem dvoboju.

V Medžugorju v BiH rojeni Čilić se je pridružil poškodovanemu prvemu igralcu sveta Špancu Carlosu Alcarazu, ki bo tudi izpustil uvodni turnir za Grand Slam v sezoni, ki se bo začel v ponedeljek.

Čilić je edini naslov za Grand Slam osvojil leta 2014 na Odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku, ko je s 3:0 v nizih premagal Japonca Keija Nishikorija.

Predlani je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojil srebrno kolajno v moških dvojicah z Ivanom Dodigom. V hrvaškem finalu sta zlato osvojila rojaka Nikola Mektić in Mate Pavić.