CH: Bašić zaustavil pohod Blaža Role v Mehiki

Za Blažem Rolo sta dva uspešna tedna v Mehiki. (Foto: Facebook/Blaž Rola Fans)

Slovenskemu tenisaču Blažu Roli se ni uspelo še drugič v tednu dni prebiti mimo četrtfinalne ovire na turnirjih serije Challenger. V Puerto Vallarti mu je preboj v polfinale preprečil Bosanec Mirza Bašić, ki je bil 2 urah in 5 minutah boljši s 6:4, 3:6 in 6:4.

Niz 7 zaporednih zmag Blaža Role je končan. Po tem, ko je v preteklem tednu v Leon prišel do svojega 4. naslova na turnirjih serije Challenger, je Ptujčan uspešno nastopal tudi v Puerto Vallarti, kjer je v osmini finala svojo dobro formo potrdil tudi proti Petru Polanskemu, 125. igralcu sveta.

Rola je dobro pričel tudi svoj četrtfinalni obračun proti drugemu najvišje uvrščenemu Bosancu, Mirzi Bašiću, ter v uvodnem nizu povedel s 4:2. Sledile so krizne minute, ko je Bašić dobil 4 zaporedne igre in prvi niz osvojil z rezultatom 6:4. Rola je v drugem nizu nasprotniku servis odvzel dvakrat in rezultat v nizih poravnal na 1:1.

V tretjem sta tenisača uspešno držala svoj začetni udarec, v 8. igri pa je pri vodstvu s 4:3 Bašić na servis Role izkoristil drugo “break” žogico in povedel s 5:3. Rola se je z “re-breakom” vrnil, a nato še enkrat izgubil svoj začetni udarec in posledično izgubil.

Znova med TOP 200

Rola je lahko z doseženim v zadnjih 10 dneh več kot zadovoljen. Naslov v Leonu ter četrtfinale v Puerto Vallarti sta bila dovolj, da se po dveh mesecih vrača med elitno 200-terico tenisačev na svetu. S ponedeljkom bo postal 191. igralec sveta.

ATP Challenger Puerto Vallarta (Mehika, $135,400, trda podlaga, zunaj), posamezno