Buzarnescujeva pri 30 letih do prve WTA lovorike

Romunka je v San Joseju prišla do uspeha kariere. (Foto: zimbio.com)

Ko sta turnir serije WTA v San Joseju odpovedali 1. nosilka Garbine Muguruza in 2. nosilka Madison Keys, se je za mnoge tenisačice odprla izjemna priložnost za vrhunski rezultat. Najbolje je to izkoristila 30-letna Romunka Mihaela Buzarnescu, ki je prišla do svoje prve lovorike na turnirjih serije WTA.

Na poti do finala je Mihaela Buzarnescu izgubila tri nize, med drugim v polfinalu po preobratu ugnala 4. nosilko Elise Mertens, najboljše pa prihranila za konec. V velikem finalu je namreč svoji nasprotnici Marii Sakkari dopustila le eno igro v prvem nizu, v drugem nizu pa je Grkinji celo zavezala kravato.

Za Buzarnescujevo je bil to že tretji finale v letošnji sezoni, po dveh tesnih porazih, pa je vendarle tudi sama prišla do naslova na turnirju serije WTA. “Vsa čustva sem uspela zadržati v sebi. Ostala sem zbrana, poizkušala pa sem tekmo vzeti kot neko normalno in ne finalno“, je po zmagi dejala Buzarnescujeva. “Tudi po osvojenem prvem nizu sem mislila, da se nasprotnica lahko vrne v igro, zato ni bilo tako lahko. Ko sem v drugem nizu povedla s 3:0, sem resnično začela razmišljati, da to tekmo lahko dobim.”

30-letna Romunka v letošnjem letu piše izjemno teniško sezono. Turnirska zmaga v San Joseju jo je prvič v karieri popeljala tudi med najboljših 20 tenisačic na svetu. Tudi Sakkarijeva je prišla do nove najvišje uvrstitve na WTA lestvici in sicer na 31. mesto.