Berankis rešil 5 zaključnih žog in ugnal še Bedeneta

Tokrat Bedenetu ni uspelo dobiti napetega obračuna. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene je na turnirju serije ATP 250 v Moskvi zapravil lepo priložnost za preboj v četrtfinale. V tekmi 2. kroga je imel 29-letni Ljubljančan na voljo 5 zaključnih žogic, na koncu pa po 2 urah in 46 minutah moral priznati premoč Litovcu Ričardasu Berankisu.

Litovski tenisač Ričardas Berankis postaja pravi “strup” za slovenske tenisače. Po tem, ko je v Moskvi v 1. krogu kvalifikacij izločil Blaža Kavčiča, je v 2. krogu glavnega dela turnirja po pravi drami ugnal še Aljaža Bedeneta.

5-krat le točko oddaljen od zmage

Bedene in Berankis sta se v Moskvi pomerila prvič, za favorita pa je veljal slovenski tenisač. Ta je tekmo pričel odlično, v prvem nizu kar 3-krat odvzel servis Litovcu in prvi del tekme dobil s 6:3. V drugem nizu je Berankis že vodil s 5:3, kasneje pa pri zaostanku s 5:6 že bil primoran rešiti prvo zaključno žogico. To mu je uspelo, po dobljeni podaljšan igri pa je obračun popeljal v tretji niz. Tam je znova bolje kazalo Aljažu, ki je imel nov par žogic za zmago pri vodstvu s 5:3 na servis nasprotnika, novi dve priložnosti pa si je priigral tudi na svoj začetni udarec v naslednji igri. Niti ene od 5 zaključnih žogic Bedenetu ni uspelo izkoristiti, po novi podaljšani igri pa se je do končne zmage dokopal Litovec.