Bedene z odlično predstavo do najbolj prepričljive zmage v Wimbledonu

Aljaž Bedene danes proti Tallonu Griekspooru. (Foto: Instagram)

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v Wimbledonu četrtič v karieri uspešno preskočil prvo oviro. Proti 83. igralcu sveta Corentinu Moutetu je za zmago s 6:4, 6:4 in 6:0 potreboval manj kot dve uri.

Bedene je Wimbledon pričel z gladko zmago.

Hercogova po treh nizih zapušča Wimbledon, Zidanškova na igrišče v torek
8. nosilka Wimbledona v prvem nizu proti Zidanškovi hodila po robu, nato upravičila vlogo favoritinje

Aljaž Bedene letos osmič v karieri nastopa v glavnem delu Wimbledona, kjer tako gladke zmage kot jo je danes dosegel proti 22-letnemu Francozu še ni zabeležil. Corentin Moutet na drugi strani tako ni ponovil svojega najboljšega dosežka iz lanskega Wimbledona, ko je zaigral v 2. kolu.

Najvišje uvrščeni slovenski teniški igralec je dvoboj 1. kola pričel izjemno udarno in se ekspresno hitro prebil do dvojnega ‘breaka’ prednosti (4:1). Sledile so minute Francoza, ki je imel celo priložnost, da bi izid poravnal na 4:4, a takrat je Bedene zadel odličen forehand ‘inside-in’ winner. Prvi niz je Bedene s 6:4 dobil po 47 minutah, še hitreje pa je dobil naslednja dva. V drugem nizu je Moutet sicer odlično igral v igrah na svoj začetni udarec, Bedene pa je v 9. igri izkoristil edini pad Francoza v igri in unovčil edino ‘break’ žogico v nizu. Moutet je na igrišču deloval vse bolj nejevoljno, prave želje po igri ni več kazal, Bedene pa je na drugi strani zadel skorajda vse in v zadnjem nizu nasprotniku zavezal celo kravato.

Isner nerodno padel, bo Aljažev nasprotnik Nishioka?

31-letni Ljubljančan je v 2. kolu Wimbledona igral trikrat, uspešen pa je bil le leta 2017, ko je s 3:1 v nizih premagal dobrega prijatelja Damirja Džumhurja. Tokrat bo Aljažu nasproti stal zmagovalec dvoboja med Yoshihitom Nishioko in Johnom Isnerjem. Za absolutnega favorita je pred dvobojem veljal visokorasli Američan, ki pa je v 3. nizu nerodno padel in s težavami nadaljuje dvoboj. Japonec po treh odigranih nizih vodi z 2:1.