Bedene po novi zmagi v Dubaju že med najboljših 16

Aljaž Bedene med najboljših 16 v Dubaju. (Foto: Twitter)

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je na turnirju serije ATP 500 zabeležil še drugo zmago in si tako zagotovil mesto v osmini finala. Tokrat je bil s 6:4 in 6:3 boljši od Lorenza Giustina, ki je kot srečni poraženec v glavnem delu turnirja zamenjal Borno Čorića.

Z zmago proti 29-letnemu Italijanu si je Aljaž Bedene priboril novih 25 ATP točk, s katerimi bo na ATP lestvici iz trenutnega 59. mesta po vsej verjetnosti napredoval vsaj na 56. mesto. Že v prvem nizu obračuna 2. kola se je videlo, da je najvišje uvrščeni slovenski igralec kvalitetnejši od nasprotnika. Lorenzo Giustino, trenutno 163. igralec sveta, ni uspel ogroziti servisa Bedeneta, medtem ko je Ljubljančan Italijanu zapretil v dveh igrah, v peti igri pa bil tudi uspešen.

Tudi v drugem nizu je Bedene hitro stvari postavil na svoje mesto. Že v uvodni igri je namreč prišel do ‘breaka’ prednosti, tekmo pa brez kakršnihkoli težav mirno pripeljal do konca. Statistično gledano je izstopalo kar nekaj podatkov, med katerimi gre poudariti kar 92-odstotno uspešnost Bedeneta po zadetem prvem servisu (23/25). Bedene je zbral 10 asov, Italijan pa je na drugi strani napravil 7 dvojnih napak.

Za preboj v četrtfinale turnirja serije ATP 500 se bo Bedene pomeril proti zmagovalcu dvoboja med Keijem Nishikorijem (41. na ATP lestvici) in Davidom Goffinom (13. na ATP lestvici). Tako proti Japoncu kot tudi proti Belgijcu se Bedene v dosedanjem delu kariere še ni pomeril.