ATP Sankt Peterburg: Thiem in Shapovalov v četrtfinale

22-letni Rus Daniil Medvedev je pred domačimi prišel do velike zmage, svoje že 31. v sezoni, s katero je dosegel četrti četrtfinale. S 6:3 in 6:4 je bil boljši od Mikhaila Kukushkina v 1 uri in 23 minutah.

Denis Shapovalov (Foto: Tennisworldusa.com)

Razumljivo so bile vse oči uprte v tekmo Mikhaila Youzhnyja, ki je igral na zadnjem turnirju kariere, toda tekmovanje v St. Petersburgu gre naprej. Ruski tenisač Mikhail Youzhny je v drugem krogu turnirja serije ATP 250 v St. Petersburgu v tesnem obračunu klonil proti Špancu Robertu Bautisti Agutu in številčni publiki na centralnem igrišču namenil še zadnji pozdrav, je pa zato do lepe zmage prišel Daniil Medvedev, ki je sicer storil sedem dvojnih napak, a vseeno z lahkoto premagal nasprotnika. Največjo razliko je naredila realizacija brejk priložnosti. Medvedev jih je ubranil štiri izmed petih, medtem ko je Kukushkin zmogel izničiti samo dve izmed petih. To je bilo dovolj za gladko zmago v dveh nizih.

Do slavja tudi 19-letni Denis Shapovalov

Kanadčan se je moral boriti v tretjem nizu, po tem ko se mu je po robu postavil Matteo Berrettini. Denis je igral dobro, predvsem na svoj začetni udarec, kjer je izgubil vsega skupaj zgolj 17 točk, soočil pa se je z eno samcato brejk priložnostjo. Po dobljenem prvem nizu v podaljšani igri se je znašel pod pritiskom v drugem, ko njegov nasprotnik ni vrgel puške v koruzo, ampak je začel igrati še bolj sproščeno. Forehand napaka s strani Shapovalova je bila dovolj, da so gledalci dobili tretji niz.

Seveda pa veselje v taboru Berrettinija ni trajalo dolgo. Jasno je, da je Shapovalov boljši igralec, kar je tudi pokazal v tretjem nizu, kjer se je ponovno zbral in ga dobil brez izgubljene igre. 7:6, 4:6 in 6:0 je kazalo na rezultatski tabeli po koncu tekme, ki je trajala 1 uro in 58 minut.