ATP Rim: Vladar Nadal najboljši tudi v večnem mestu

Tudi Zverev opozoril, da Rafa vendarle ni nepremagljiv. (Foto: zimbio.com)

Ni dolgo trajalo, da se je Rafael Nadal po porazu v Madridu znova prebil na 1. mesto ATP lestvice. V finalu turnirja serije ATP Masters v Rimu je s 6:1, 1:6 in 6:3 ugnal Nemca Alexandra Zvereva in tako prišel do prvega naslova v večnem mestu po letu 2013.

Če je pri dekletih naslov iz lanske sezone uspelo ubraniti Elini Svitolini, pa temu v moški konkurenci ni uspelo Alexandru Zverevu. 21-letni Nemec je v Rimu svoj niz zmag podaljšal na 13, znova prikazal nekaj vrhunskih predstav, v finalu pa bil vseeno prekratek, da bi prvič v karieri na kolena spravil velikega Rafaela Nadala.

Špancu na pomoč priskočil tudi dež

Zverev je finalni obračun pričel na najboljši možen način, saj se je že v prvi igri prebil do “brejka”. Rafa je pripravil izjemen odgovor in s 6 zaporednimi osvojenimi igrami prišel do prvega niza. Mnogi so verjetno pričakovali podoben razplet tudi v drugem nizu, a Nemec je pokazal, zakaj je pred Rimom v letošnji sezoni osvojil že dve turnirski zmagi na pesku. Le 39 minut je mlajši od bratov Zverev potreboval, da je drugi niz dobil s 6:1, tudi v tretjega pa je vstopil udarno. Takoj je namreč z “brejkom” povedel z 1:0, vodil pa tudi s 3:1. Nemec je na igrišču zares deloval odločno, predvsem pa zbrano in vse bolj je kazalo na presenečenje. Tedaj je bil obračun zaradi dežja prekinjen, po povratku na igrišče pa Zverev za razliko od Nadala ni več deloval tisti pravi. Tenisač kot je Rafa, je to seveda znal izkoristiti in obračun obrniti sebi v prid.

V konkurenci dvojic se je turnirske zmage veselila naveza Cabal J./Farah R., ki je v finalu v treh nizih ugnala navezo Carreno-Busta P./Sousa J.