ATP lestica: Kljub zmagoslavju Medvedeva v Londonu brez sprememb v TOP 10

Daniil Medvedev (Foto: ATP)

Potem ko je Rus Daniil Medvedev v nedeljo na sklepnem teniškem turnirju sezone najboljših v Londonu z zmago dokazal, da je ob koncu sezone v odlični formi, slavje ni bilo dovolj za spremembo na lestvici ATP. Medvedev, tudi zmagovalec pariškega Mastersa, ostaja številka 4. Prvi je Srb Novak Đoković, ki je številka 1 že 296. teden.

Đoković lovi rekord Švicarja Rogerja Fedeererja, ki je bil številka 1 kar 310 tednov. Drugi je še vedno Španec Rafael Nadal, tretji pa Avstrijec Dominic Thiem, ki je v nedeljskem finalu klonil proti Medvedjevu. Ruski igralec, ki je pri 24 letih prišel do uspeha kariere ter na poti do naslova v Londonu premagal prve tri igralce na svetu, ostaja na četrtem mestu, a je močno zmanjšal točkovni zbir v lovu za Thiemom.

Medvedev je številko 1 Đokovića, ki je šestič v karieri sezono končal na prvem mestu lestvice, ugnal v skupinskem delu, Nadala je izločil v polfinalu, v finalu pa še Thiema. Pred tem je to uspelo le Borisu Beckerju, Novaku Đokoviću in Davidu Nalbandianu. Najboljši slovenski igralec Aljaž Bedene je zadržal 58. mesto na lestvici, Blaž Rola je 151., Blaž Kavčič pa 266.