15 tisoč evrov pomoči mladim teniškim upom | Tenis Slovenija

Porsche Business Challenge Tennis (Foto:Vid Ponikvar / Sportida)

V letu, ko se je svet zaradi koronavirusa skoraj ustavil, se teniška žoga ni prenehala vrteti. Ker je prihodnost odvisna od tega, kaj storimo v sedanjosti, se pri Tenis Sloveniji zavedamo izzivov in odgovornosti do naših članov, še posebej najmlajših.

Strokovni svet Tenis Slovenije je na dopisni seji sprejel dokument v katerem so razdeljena sredstva, ki bodo pomagala pri nadaljnjem razvoju naših najboljših slovenskih mladih tekmovalk in tekmovalcev.

Izjemni dosežki mladincev – 5.000€

Izjemni dosežki mladinci ekipno: ekipa Slovenije do 12 let: Žiga Šeško, Svit Suljič in Luka Petrovič so se uvrstili na 2. mesto na ekipnem evropskem prvenstvu do 12 let na Češkem.

Izjemni dosežki mladinci posamezno: Živa Falkner je osvojila 1. mesto posamezno na ITF Futures Otočec (15.000$) in bila finalistka na mladinskem turnirju za grand slam v dekliških dvojicah.

Dodatno izredno sofinanciranje naših najboljših mladinskih reprezentantov

V sezoni 2020 so se iz programa mladinskih reprezentanc pokrila vsa tekmovanja, ki je bilo to glede na situacijo možno organizirati, poleg tega pa se je ob zaključku sezone strokovni svet Tenis Slovenije odločil dodeliti še dodatnih 10.000 € našim najboljšim mladinskim reprezentantom.