Avstrijec Dominic Thiem in Portugalec Joao Sousa sta zapravila lepo priložnost, da bi presenetila Lukasza Kubota in Marcela Mela.

Dominic Thiem (Foto: Tennisworldusa.com)

Izgubila sta z rezultatom 7 :6, 6:7 in 7/10, kar je nesrečno, saj sta po dobljenem prvem nizu že okušala zmago v drugem nizu, kjer sta jima nasprotnika ubranila dve zaključni žogici. Pritisk se je prevesil v “zlato” podaljšano igro, kjer so bili izenačeni na 7/7, nato pa sta Kubot in Melo dobila tri točke zaporedoma in sta se veselila napredovanja.

Kubot in Melo sta osvojil 83 odstotkov točk na prvi začetni udarec in sta izkoristila dve izmed dveh brejk priložnosti. Bila sta učinkovita in borba se jima je obrestovala.

Podobno priložnost sta zapravila Kei Nishikori in Diego Schwartzman, ki sta padla pred Oliverja Maracha in Matea Pavića. Slednja dva sta slavila s 6:7 (5), 6:4 in 10/5.