ATP Adelajda: Đoković ugnal Medvedeva, v finalu proti Kordi

Novak Đokovič in Daniil Medvedev (Foto: Sarah Reed)

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković in Američan Sebastian Korda sta finalista turnirja serije ATP z nagradnim skladom 602.725 evrov v avstralskem mestu Adelaide. Beograjčan bo po zmagi v polfinalu proti Rusu Daniilu Medvedevu igral za svojo že 92. lovoriko, Korda pa za drugo.

Korda je napredoval po predaji Japonca Yoshihita Nishioke. Ta je po zaostanku s 6:7 (5), 0:1 dvoboj predčasno sklenil zaradi poškodbe kolka.

Sin nekdanjega češkega asa Petra Korde bo v finalu turnirjev najvišje ravni igral petič, slavil je le v Parmi maja 2021. Nazadnje je na zadnji stopnički igral v Antwerpnu v Belgiji lani oktobra in izgubil proti Kanadčanu Felixu Auger-Aliassimu.

Đokovič ima na drugi strani neprimeno več izkušenj. Enaindvajsetkratni zmagovalec turnirjev za Grand Slam bo še 131. igral v finalih. Doslej jih je 91 dobil. V okrnjeni minuli sezoni je prvi nosilec turnirja v Adelaide vknjižil pet turnirskih zmag.

Med njimi je osvojil tudi zaključni turnir najboljše osmerice v Torinu. Odlično formo je očitno prenesel tudi v pripravljalno obdobje na novo sezono in že na prvem turnirju pred OP Avstralije, začelo se bo 16. januarja, zaigral odlično.

V polfinalu je s po odvzemom servisa v obeh nizih ustavil tretjega nosilca Medvedeva s 6:3, 6:4, dvoboj pa je trajal uro in 24 minut. Srb in Rus sta se pomerila 13., devetič pa je zmagal Đoković.