Andy Murray se vrača z zmago

Andy Murray morda res ni v formi, ki jo je kazal leta 2012, ko je dobil US Open in postal najboljši na svetu, ampak Škot se bori in vztraja. Januarja je prestal operacijo kolka, sedaj pa se postopoma vrača med najboljše, ampak vsaka tekma mu še vedno predstavlja veliko večji napor kot pred časom. Zagotovljenih zmag ni.

Murray do zmage v štirih nizih (Foto: ATP)

Britanec se je rešil Jamesa Duckwortha s 6:7, 6:3, 7:5 in 6:3 in se premaknil v drugi krog tekmovanja. To bo njegov šele peti turnir od povratka na turnejo, trenutno pa ima razmerje zmag in porazov 5-3. Najboljši rezultat je dosegel v Washingtonu, kjer je prišel v četrtfinale.

Po 3 urah in 17 minutah je Duckworth zgrešil še zadnji passing udarec v mrežo, Murray pa je dvignil roke v zrak. To je bila uspešna vrnitev v New York proti igralcu, ki je prav tako prestal kar pet operacij v zadnjih treh letih. Februarja je imel zadnjo na komolcu desne roke. Avstralec je pokazal, da zna igrati in v prvem nizu celo presenetil nasprotnika, kasneje pa mu je zmanjkalo moči in poguma.