Agut v Miamiju še drugič v sezoni zaustavil Đokovića

Roberto Bautista-Agut boljši od "Noleta" tudi v Miamiju. (Foto: zimbio.com)

Srbski tenisač Novak Đoković je tudi na drugem turnirju serije ATP Masters v letošnjem letu izpadel hitreje od pričakovanj. V dvoboju osmine finala ga je še drugič v letošnji sezoni zaustavil Španec Roberto Bautista Agut. Ta se bo za polfinale pomeril proti Johnu Isnerju.

Roberto Bautista-Agut boljši od “Noleta” tudi v Miamiju. (Foto: zimbio.com)

Pred letošnjo sezono sta se Novak Đoković in Roberto Bautista Agut med seboj pomerila 8-krat, kar 7 obračunov pa je dobil Srb. V letošnji sezoni je situacija drugačna.

Trenutno 1. igralec sveta, ki do Madrida brani bore malo točk, je na drugem letošnjem obračunu Špancu moral priznati premoč še drugič. Tako kot v Dohi, je tudi tokrat Srb dobil prvi niz in po po vsega 33 minutah.

Pri rezultatu 5:5 v drugem nizu je bil dvoboj zaradi dežja prekinjen, ob povratku na igrišče pa je bil sprva Agut tisti, ki se je zdel bolj v krču. Tedaj je rešil “break” žogo pri zaostanku s 30:40, v naslednji igri pa zaigral bolj odločno in izkoristil 2. žogico za niz.

Srb čestital Agutu, a…

V tretjem nizu se Agut ni ustrašil priložnosti za novo zmago in z dvema “breakoma” uspel. “Je dober igralec. Zasluži si čestitke za odličen povratek,” je sprva dejal “Nole” in dodal: “A vem, da je bila to tekma, ki je ne bi smel izgubiti. Zapravil sem preveč priložnosti. To se zgodi, ko dvoboja ne zaključiš do časa.”

V četrtfinalu se bo Bautista Agut pomeril proti Johnu Isnerju, ki je bil v osmini finala z 2:0 v nizih boljši od Kyla Edmunda. V medsebojnih obračunih z 2:1 v zmagah vodi Američan.