35 asov Karlovića za tesno zmago proti Bedenetu

Ivo Karlović je presegel mejo 13.000 asov. (Foto: Twitter)

Ivo Karlović je edini, ki je presegel mejo 13.000 asov. (Foto: Twitter)

V petem medsebojnem obračunu je 40-letni Hrvat Ivo Karlović prvič uspel ugnati Aljaža Bedeneta. V tekmi 1. kroga turnirja serije ATP 250 v Moskvi je slovenski tenisač v tretjem nizu imel na voljo žogico za zmago, a koncu se je napredovanja veselil Zagrebčan.

Ivo Karlović je presegel mejo 13.500 asov. (Foto: Twitter)

211 centimetrov visoki hrvaški tenisač je bil do sedaj redna stranka Aljaža Bedeneta. Pred turnirjem v Moskvi sta si nasproti stala 4-krat, Ivo Karlović pa je proti Ljubljančanu osvojil le 2 niza in še to na tekmi, ko sta se tenisača merila v Wimbledonu.

Bedene v 1. nizu zabil več asov

Tokrat je dvoboj bolje pričel Zagrebčan, ki je kot edini prišel do ‘breaka’ in po 31 minutah prvi niz dobil s 6:4. Bedene je sicer v prvem nizu zbral celo več asov (8:7) kot Karlović. Po ubranjeni žogici za ‘break’ v uvodni igri drugega niza, se je odprlo tudi Bedenetu, ki je v nadaljevanju suvereno prihajal do lastnih servisnih iger, v tie-breaku pa uspel izsiliti tretji niz.

V zadnjem delu obračuna se je odprlo Hrvatu. Ta je v tretjem nizu namreč zabil kar 17 asov, a se kljub temu v podaljšani igri tretjega niza soočil z žogico za zmago. Bedene je namreč povedel s 6:5, naslednje tri točke pa so pripadle Karloviću, ki je tako po 2 urah in 13 minutah slavil zmago s 6:4, 6:7(5) in 7:6(6).

Bedene bo novo priložnost za odmeven rezultat imel prihodnji teden na Dunaju, kjer si bo mesto v glavnem delu turnirja moral priboriti skozi kvalifikacijsko sito. V Moskvi ga sicer čaka še vsaj en nastop v konkurenci parov.