Zverev še išče pravo formo, a je vseeno prišel do zmage v treh nizih

Alexander Zverev (Foto: Facebook)

Lanski olimpijski prvak iz Tokia Alexander Zverev na svojem uvodnem teniškem dvoboju na Odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu ni prikazal navdušujoče predstave, po dveh urah in 38 minutah pa je visokorasli Nemec le strl odpor rojaka Daniela Altmeierja in slavil s 7:6 (3), 6:1 in 7:6 (1).

Zverev, ki doslej še ni osvojil turnirja za Grand Slam, najbližje temu je bil na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku 2020, ko je v finalu klonil proti Avstrijcu Dominicu Thiemu, je na današnjem obračunu v Rod Laver Areni dosegel 14 asov in 53 “winnerjev”.

V obračunu proti rojaku je trenutno tretji igralec na teniški lestvici ATP in tretji nosilec tukajšnjega turnirja pokazal toplo-hladno predstavo, na koncu pa se vendarle prebil v drugi krog, kjer ga čaka Avstralec John Millman, ki je bil v uvodnem krogu boljši od Španca Feliciana Lopeza s 3:1 v nizih.