Zidanškova v Rabatu boljša od 3. nosilke

Zidanškova je v Rabatu pričela odlično. (Foto: William West/AFP)

Najvišje uvrščena slovenska tenisačica Tamara Zidanšek je odlično pričel z nastopi na turnirju serije WTA International v Rabatu. V 1. krogu je po preobratu s 3:6, 6:4 in 6:3 ugnala Kazahstanko ruskega porekla Yulio Putintsevo. Jutri na teren še Polona Hercog.

Že v ponedeljek je Tamara Zidanšek z zmago v 1. krogu WTA turnirja v Rabatu poskrbela, da bo zagotovo tudi po tem tednu ostala med najboljših 75 tenisačic na svetu. Vsaka naslednja zmaga lahko 21-letno Konjičanko popelje še precej višje od trenutnega 67. mesta.

Prelomni trenutek v 2. nizu

Naloga za Zidanškovo v 1. krogu ni bila lahka, saj ji je nasproti stala Yulia Putintseva, trenutno 41. igralka sveta, ki je 2-krat v karieri že prišla tudi v finale turnirja serije WTA. Obračun je bolje pričela Kazahstanka, ki je prvi niz dobila s 6:3, tudi v drugem nizu pa je bila na dobri poti do zmage. Vodila je namreč s 3:1, pri rezultatu 3:3 pa imela na servis Slovenke tri vezane žogice za “break” (0:40). Zidanškova se je takrat zbrala, rešila vse “break” žogice v 10. igri pa izkoristila 2. žogico za niz.

V tretjem nizu je bila precej boljša nasprotnica Zidanškova, ki je po 2 urah in 24 minutah iz dvoboja odšla kot zmagovalka. Tretji niz je dobila z rezultatom 6:3.

Zidanškova ima lepo priložnost tudi za preboj v četrtfinale. V 2. krogu jo namreč čaka obračun proti boljši v dvoboju med Slovakinjo Magdaleno Rybarikovo in kvalifikanto.