Zidanškova v Abu Dabiju sezono odprla z odmevno zmago proti 24. igralki sveta, konec za Hercogovo

Tamara Zidanšek pred OP ZDA brez zmage na trdi podlagi. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je v novo sezono vstopila na najboljši možen način. 23-letna Konjičanka je se je odlično odzvala po izgubljenem prvem nizu z 0:6 in po treh nizih iz turnirja serije WTA 500 izločila 11. nosilko Jennifer Brady.

Zidanškova sezono odprla z odmevno zmago. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Tekma 1. kola se za Tamaro Zidanšek, ki bo v Abu Dabiju nastopila tudi v dvojicah, ni pričela po njenih željah. Američanka Jennifer Brady, ki ima za seboj odlično sezono v koledarskem letu 2020, je bila na igrišču boljša in prvi niz dobila s kar 6:0.

Drugačen obraz Zidanškove smo videli v drugem nizu, ko je z napadalno igro kar nekajkrat Američanko spravila v neugoden položaj. Povedla je s 4:0, kasneje pa niz dobila z rezultatom 6:3.

Konjičanka ubranila vseh 10 ‘break’ priložnosti v tretjem nizu

V odločilnem nizu smo videli morje ‘break’ priložnosti, v ključnih trenutkih pa je bolje delovala Slovenka. Slednja je rešila prav vseh 10 ‘break’ priložnosti, sama pa izkoristila eno od osmih, kar je bilo dovolj za končno zmago. Prvo zaključno žogico je Zidanškova imela že v 9. igri niza pri vodstvu s 5:3, a se je Američanka rešila. Tamari je uspelo v tretjem poizkusu, ko je dvoboj zaključila kar z ‘winnerjem’.

V 2. kolu se bo Zidanškova pomerila proti 18-letni Kanadčanki Leylah Annie Fernandez (88. igralka sveta), ki je bila v 1. kolu z 2:0 v nizih boljša od Italijanke Jasmine Paolini.

Hercogova močno zapretila v prvem nizu

Ob Zidanškovi se je v Abu Dabiju prvič v novi sezoni predstavila tudi Polona Hercog, ki je imela na papirju še težje delo, saj se je tretjič v karieri pomerila proti Aryni Sabalenki (10. igralki sveta).

Belorusinja v začetku obračuna ni bila najbolje razpoložena, kar je Hercogova znala izkoristiti. Mariborčanka je tudi z ‘backhandom’ nekajkrat zaigrala zelo odločno in imela pri vodstvu s 5:2 že na voljo tudi dve žogici za niz. Sabalenka se je rešila, tako kot tudi v naslednji igri, ko je Hercogova imela na voljo še tri žogice za niz.

Po izgubljeni podaljšani igri Hercogova pravih občutkov ni več našla, Belorusinja pa je na drugi strani oddrvela proti prvi zmagi v novi sezoni. Za Sabalenko je bila to že 10. zaporedna zmaga na WTA turneji, saj je lansko sezono zaključila z naslovoma v Ostravi in Linzu.

Klepačeva in Kostyukova zapravili 4 žogice za zmago

Ob Hercogovi je z nastopi v Abu Dabiju že po 1. kolu končala tudi Andreja Klepač, ki je bila skupaj z mlado Marto Kostyuk izjemno blizu uspeha proti 5. nosilkama, a na koncu ostala brez zmage.

Koprčanka in Ukrajinka sta že v drugem nizu imeli na voljo dve zaključni žogi, v zmago pa jima ni uspelo pretvorili niti vodstva z 9:7 v tretjem nizu.