Zidanškova tudi po četrti tekmi v letu 2021 neporažena
Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek še naprej nabira zmage na uvodnem turnirju sezone v Abu Dabiju. Z Nizozemko Arantxo Rus je premagala še drugi par in si v dvojicah že zagotovila mesto v četrtfinalu. V nedeljo se bo med najboljših osem poizkušala prebiti tudi med posameznicami.

Tamara Zidanšek in Arantxa Rus bi se v 2. kolu dvojic v Abu Dabiju morali pomeriti proti belgijsko-francoski navezi Flipkens K./Mladenović K., a je zaradi poškodbe Belgijke prišlo do spremembe.
Brez boja sta tako mesto v 2. kolu dobili Italijanki Jasmine Paolini in Martina Trevisan, ki sta imeli v prvem nizu na voljo celo tri vezane žogice za niz, a so vse ostale neizkoriščene. Zidanškova in Rusova sta se uspešno rešili, v podaljšani igri prvega niza pa na koncu sami izkoristili četrto žogico za niz.
V drugem nizu sta hitro povedli s 5:1, na koncu pa dvoboj dobili s končnim rezultatom 7:6(5) in 6:3. Nizozemsko-slovensko navezo v četrtfinalu čaka obračun proti dvojici Kenin S./Tomljanović A.
Znana tudi naslednja nasprotnica Zidanškove
23-letna Konjičanka tako tudi po četrti odigrani tekmi v koledarskem letu 2021 ostaja neporažena. Peto zmago bo v nedeljo lovila v posamični konkurenci, in sicer proti pet let mlajši Ukrajinki Marti Kostyuk. 99. igralka sveta je bila v 2. kolu z 2:1 v nizih boljša od vselej neugodne Tajvanke Su- Wei Hsieh (67. igralka sveta), proti Zidanškovi pa se bo pomerila prvič.
WTA 500 Abu Dabi (ZAE, $565.530, trda podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Sabalenka A. (Blr/4) – Hercog P. (Slo) 7:6(5), 6:2
Zidanšek T. (Slo) – Brady J. (Zda/11) 0:6, 6:3, 6:4
2. kolo
Fernandez A. L. (Kan) – Zidanšek T. (Slo) 4:6, 4:6
Osmina finala
Kostyuk M. (Ukr) – Zidanšek T. (Slo) [10.1.]
Dvojice, 1. kolo
Klepač A./Kostyuk M. – (5)Aoyama S./Shibahara E. 6:4, 5:7, 10:12
Kalashnikova O./Santamaria S. – Rus A./Zidanšek T. 5:7, 1:6
Osmina finala
Paolini J./Trevisan M. – Rus A./Zidanšek T. 6:7(5), 3:6
Četrtfinale
Rus A./Zidanšek T. – Kenin S./Tomljanović A. [10.1.]
- Žiga Šeško nadaljuje sanjski niz – na Rolandu Garrosu v četrtfinalu tako med posamezniki kot tudi v dvojicah! - 3 junija, 2026
- WTA 125: Radišić zbira zmage na jugu Italije, konec za Zidanšek v Makarski - 3 junija, 2026
- Andreja Klepač uspešen turnir na Rolandu Garrosu zaključuje v četrtfinalu - 2 junija, 2026
- Žiga Šeško nadaljuje sanjski niz – na Rolandu Garrosu v četrtfinalu tako med posamezniki kot tudi v dvojicah! - 3 junija, 2026
- WTA 125: Radišić zbira zmage na jugu Italije, konec za Zidanšek v Makarski - 3 junija, 2026
- Andreja Klepač uspešen turnir na Rolandu Garrosu zaključuje v četrtfinalu - 2 junija, 2026