Nepopustljiva Zidanškova bivšo zmagovalko Roland Garrosa na igrišču zadržala 3 ure

Tamara Zidanšek. (Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida)

Zidanškova klonila proti Pliškovi. (Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida)

Kot prva slovenska predstavnica se je na Roland Garrosu 2020 na igrišče podala Tamara Zidanšek, ki je bila proti dvakratni zmagovalki turnirjev za Grand Slam, Garbine Muguruzi, izjemno blizu presenečenja. 26-letna Španka je za zmago s 7:5, 4:6 in 8:6 potrebovala kar 3 ure. Trenutno na igrišču tudi Aljaž Bedene in Kaja Juvan.

Slovensko presenečenje na Roland Garrosu: Juvanova izločila 3-kratno zmagovalko turnirjev za Grand Slam! Bedene strl odpor Francoza (kliknite za prevezavo)

Izjemen slovenski dan na OP Francije z zmago dopolnila Polona Hercog (kliknite za prevezavo)

Tamara Zidanšek (83. igralka sveta) se je proti zmagovalki Roland Garrosa 2016 in Wimbledona 2017 zoperstavila povsem neustrašno. Da bo nasprotnici, ki še nikoli na OP Francije ni izpadla v 1. kolu, povzročala obilo težav, je Konjičanka pokazala že v uvodnih minutah, ko je prišla do vodstva s 3:0. Garbine Muguruza se je odzvala s 5 zaporednimi osvojenimi igrami, a Zidanškova je za nekaj minut še uspela podaljšati prvi niz.

Španka ni našla odgovora na skrajšane žogice Slovenke

Garbine Muguruza (15. igralka sveta) je v drugem nizu prišla do ‘breaka’ v 7. igri in povedla s 4:3. Zidanškova se ni predala, nadaljevala z izjemno napadalno igro in v drugem nizu pripravila preobrat. V 10. igri niza je izkoristila drugo zaključno žogico za niz in rezultat po uri in 49 minutah poravnala na 1:1 v nizih.

V tretjem nizu je Zidanškova na krilih zmage v drugem nizu nadaljevala z odlično igro. Povedla je s 3:0 in se na servis Španke prikopala do izenačenja na 40:40. Muguruza, ki premore veliko več izkušenj kot Zidanškova, je v naslednjih igrah zaigrala precej bolj zbrano in zmanjšala število neizsiljenih napak. Kljub temu je Zidanškova pri vodstvu s 4:3 imela priložnost, da bi z ‘breakom’ povedla s 5:3, a je ni izkoristila. Muguruza je dvakrat uspešno servirala za obstanek, v 14. igri tretjega niza pa po odvzetem servisu Slovenke dvoboj uspešno zaključila.