Za Zidanškovo v Budimpešti usodna 52. igralka sveta

Tamara Zidanšek je v Aucklandu ostala brez zmage. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Slovenski teniški igralki Tamara Zidanšek se na turnirju serije WTA 125 ni uspelo prebiti do polfinala. Konjičanko je v četrtfinalu zaustavila domačinka Anna Bondar, ki je bila po malo manj kot dveh urah boljša s 6:4, 3:6 in 6:1.

Tamara Zidanšek čez dve oviri da, čez tretjo ne. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Tamara Zidanšek (100. na WTA) in Anna Bondar (52. na WTA) sta se v Budimpešti med seboj pomerili prvič. Slovenka, ki je v 2. kolu z zmago z 2:0 v nizih nad Jule Niemeier (72. na WTA) napovedala dvig forme, je prvi niz izgubila s 4:6, drugega pa predvsem po zaslugi odličnega izkoristka točk po zadetem prvem servisu (20/25) dobila s 6:3.

Zmagovalko je tako odločil tretji niz, ki ga je bolje začela Madžarka. Ta je hitro povedla s 3:0, bržkone odločilen ‘break’ pa naredila v 4. igri niza, ko je izkoristila četrto ‘break’ žogico in pobegnila na 4:0. Več kot izogniti se “kravati” Zidanškovi ni več uspelo.

24-letna Konjičanka kljub porazu z nastopi v Budimpešti še ni končala, saj jo še danes čaka četrtfinalni nastop v dvojicah.