WTT Štore: Vetrih in Planinšek uspešno preskočila prvo kvalifikacijsko oviro

Filip Jeff Planinšek za mesto v glavnem delu turnirja potrebuje še eno zmago. (Foto: Nik Moder / Sportida)

Iz Litije se je kar nekaj teniških igralcev preselila v Štore, kjer ta teden poteka moški profesionalni turnir serije WTT z nagradnim skladom 15.000 ameriških dolarjev. V glavni del turnirja je neposredno že uvrščenih tudi šest slovenskih predstavnikov. 

Filip Jeff Planinšek za mesto v glavnem delu turnirja potrebuje še eno zmago. (Foto: Nik Moder / Sportida)

Janu Dimitrijeviču, Boru Artnaku, Lunu Obrulu, Galu Emeršiču Potočniku, Maticu Križniku in Sebastianu Dominku se bosta skozi kvalifikacijsko sito poizkušala pridružiti še Filip Jeff Planinšek in Miha Vetrih, ki sta prvo oviro že uspešno preskočila. Drugi preizkus ju čaka že v torek; Planinška ob 10. uri, Vetriha ne pred 13. uro.

V 1. kolu kvalifikacij so obstali Aljaž Jeran, Jan Kupčič, Nik Miković, Matic Dimic, Vaal Urankar, Mak Miković, Matic Hribar, Luka Miklavčič, Jaka Protič Žakelj in Vid Mohar. 

ITF – WTT PRO

M15 Štore Green Steel Open
(Slovenija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Jeran A. (Slo) – Kellovsky D. (Češ/1) 3:6, 6:7(3)
Kupčič J. (Slo/10) – Kremenchutskyi I. (Ukr) 4:6, 3:6
Miković N. (Slo/WC) – Dragomirov D. (Nem) 3:6, 1:6
Planinšek F. J. (Slo/3) – Kovač T. 6:4, 6:2
Dimic M. (Slo/11) – Schifris J. (Nem) 0:6, 3:6
Urankar V. (Slo/WC) – Schlagehauf N. (Nem/13) 3:6, 3:6
Miković M. (Slo/WC) – Gaal C. (Avs/6) 2:6, 2:6
Hribar M. (Slo/WC) – Dudun I. (Ukr) 3:6, 3:6
Miklavčič L. (Slo) – Goldsteiner P. (Avt/7) 4:6, 5:7
Protič Žakelj J. (Slo) – Stepanov T. (Švi) 2:6, 5:7
Vetrih M. (Slo/8) – Mreule M. (Ita/WC) 6:1, 6:1
Mohar V. (Slo/WC) – Klintcharov A. (Nzl/9) 0:6, 1:6

2. kolo kvalifikacij
Planinšek F. J. (Slo/3) – Šimundža J. (Hrv/15) [20.6.]
Vetrih M. (Slo/8) – Klintcharov A. (Nzl/9) [20.6.]


1. kolo
Dimitrijevič J. (Slo/WC) – kvalifikant
Artnak B. (Slo/3) – kvalifikant
Obrul L. (Slo/WC) – Hrovat R. (Hrv)
Emeršič Potočnik G. (SLo/WC) – Setkić A. (Bih/8)
Križnik M. (Slo/JR) – kvalifikant
Dominko S. (Slo/WC) – Prechtel S. (Nem/2)

Torkov razpored