WTT: Šeško, Lanišek in Senica polfinalisti v Domžalah, Jakupović in Radišić v soboto za finale na Poljskem

Ana Lanišek v soboto za finale v Domžalah. (Foto: Grega Valancic / Sportida)

Slovenski teniški igralci nadaljujejo z nizanjem uspešnih predstav na turnirjih WTT. Na Poljskem sta se Dalila Jakupović in Nika Radišić po novi zmagi v posamični konkurenci prebili že v polfinale, le še korak so od preboja v finale v Domžalah oddaljeni Žiga Šeško, Ana Lanišek in Alja Senica.

Ana Lanišek v soboto za finale v Domžalah. (Foto: Grega Valancic / Sportida)

ITF – WTT PRO

Dalila Jakupović in Nika Radišić nadaljujeta z zbiranjem zmag na Poljskem. V soboto bosta zaigrali v polfinalu v posamični konkurenci, že v petek popoldan ju čaka skupni polfinalni nastop v dvojicah.

W25 Bydgoszcz
(Poljska, pesek)

1. kolo
Jakupović D. (Slo/1) – Dzik S. (Pol/Q) 6:3, 6:1
Radišić N. (Slo) – Hindova D. (Češ) 6:3, 6:2

2. kolo
Jakupović D. (Slo/1) – Kubka M. (Pol) 5:7, 6:2, 6:2
Radišić N. (Slo) – Kolb N. (Ukr/Q) 6:2, 6:4

Četrtfinale
Jakupović D. (Slo/1) – Sobolova A. (Ukr/5) 6:3, 1:0* – predaja
Radišić N. (Slo) – Spigarelli M. (Ita/Q) 6:1, 6:3

Polfinale
Jakupović D. (Slo/1) – Mendez S. (Avs/3) [26.8.]
Radišić N. (Slo) – Falkowska W. (Pol/2) [26.8.]

Dvojice
1. kolo: (1)Jakupović D./Radišić N. – Ewald W./Kuczer D. 6:2, 6:2
Četrtfinale: (1)Jakupović D./Radišić N. – Hietaranta L./Kužmova K. 6:0, 6:4
Polfinale: (1)Jakupović D./Radišić N. – Forys W. J./Olyanovskaya V.



ITF – WTT JUNIORS

V Domžalah se je v petek pet Slovencev podalo v boj za polfinale. Ana Lanišek, Alja Senica in Žiga Šeško so bili uspešni, medtem ko sta Vid Mohar in Lija Mumlek morala priznati premoč nasprotniku. Mumlek je klonila prav proti Ani Lanišek, ki bo v soboto izzvala 1. nosilko turnirja.

V Albaniji v petek polfinalni nastop v dvojicah čaka Blaža Šteblaja.

J60 Domžale
(Slovenija, pesek)

Rezultati 1. in 2. kolo (kliknite za prevezavo)

3. kolo
Šeško Ž. (Slo) – Mantach K. (Ukr) 6:1, 3:1* – predaja
Videnović L. (Slo/16) – Reinhard B. (Nem/3) 0:6, 2:6
Mohar V. (Slo/5) – Pasi R. (Ita/11) 6:3, 3:6, 6:3
Angeli C. (Slo) – Maričić L. (Hrv/4) 1:6, 5:7
Mumlek L. (Slo/14) – Doberlet P. (Slo/WC) 2:6, 6:2* – predaja
Lanišek A. (Slo/WC) – Jakupović-Kljako T. (Vb) 6:1, 7:5
Cikajlo E. (Slo) – Gibson I. (Vb/8) 5:7, 5:7
Senica A. (Slo/15) – Kovalchuk K. (Ukr) 6:4, 6:2
Vnuk Z. (Slo) – Roso K. (Hrv/7) 1:6, 1:6
Najzer K. (Slo/13) – Caliman S. (Špa/2) 6:3, 6:2

Četrtfinale
Šeško Ž. (Slo) – Shinde J. (Ind/8) 6:2, 6:4
Mohar V. (Slo/5) – Maričić L. (Hrv/4) 4:6, 2:6
Lanišek A. (Slo/WC) – Mumlek L. (Slo/14) 6:0, 6:2
Senica A. (Slo/15) – Gibson I. (Vb/8) 6:2, 3:0* – predaja
Najzer K. (Slo/13) – Roso K. (Hrv/7) 3:6, 3:6

Polfinale
Šeško Ž. (Slo) – Guidi A. (Ita/7)
Lanišek A. (Slo/WC) – Ivković L. (Hrv/1)
Senica A. (Slo/15) – Roso K. (Hrv/7)

Dvojice, četrtfinale
Hribar M./Retelj M. – Alarcon M./Shinde J.
(8)Angeli C./Angeli P. – (3)Maričić L./Wagner A.
(6)Mohar V./Videnović L. – Guidi A./Pasi R.
(7)Maislinger N./Šeško Ž. – Ivanišević E./Sučić F.
Kadak Ocvirk K./Kovalchuk K. – (5)Eigelsbach E./Fedel G. 3
(4)Mumlek L./Najzer K. – (8)Belanova E./Lederer E.
Bogatin J./Vnuk Z. – Heiderova K./Marsalkova K. 6:2, 4:6, 10:12


J30 Shkoder
(Albanija, pesek)

1. kolo
Šteblaj B. (Slo/5)prosto
Fusil L. (Slo) – Sijarić A. (Črg/WC) 6:0, 6:1

2. kolo
Šteblaj B. (Slo/5) – Rusanov V. (Blg) 1:6, 4:6
Fusil L. (Slo) – Turan D. (Tur/3) 5:7, 4:6

Dvojice, 1. kolo
(2)Kralik F./Šteblaj B. – prosto
Fusil L./Jeck V.prosto

2. kolo
(2)Kralik F./Šteblaj B. – Elbach A./Kahaner O. 6:0, 6:0
Fusil L./Jeck V. – (5)Koschinski J./Šivrić I. 7:5, 7:6(4)

Četrtfinale
(2)Kralik F./Šteblaj B. – Ghilarducci L./Pierro G. 7:5, 6:1
Fusil L./Jeck V. – (3)Pierro L./Veltri B. 4:6, 3:6

Polfinale: (2)Kralik F./Šteblaj B. – (1)Andrzejczak M./Stanczyk J.

Preberite tudi:
WTT: V Domžalah kar 6 Slovencev v četrtfinalu, Jakupović in Radišić zmagujeta na Poljskem