WTT: Polfinale tudi za Polono Hercog na Dunaju

Polona Hercog si bo mesto v glavnem delu OP Avstralije morala priboriti s tremi kvalifikacijskimi zmagami. (Foto: Sportida)

Slovenska teniška igralka Polona Hercog (444. igralka na WTA lestvici) se je uspešno prebila v polfinale turnirja serije W60 na Dunaju. 

Polona Hercog v polfinalu turnirja na Dunaju. (Foto: Sportida)

ITF – WTT PRO

Hercog je premagala Romunko Cristino Dinu (302. igralka na WTA lestvici), v dveh nizih, 6:4, 6:4. V polfinalu se bo Mariborčanka še tretjič zapored pomerila proti Romunki, in sicer proti Miriam BIanci Bulgaru (219. na WTA).

W60 Dunaj

(Avstrija, pesek)

1. kolo kvalifikacij: Hercog P. (Slo) – Milanović E. (Srb) 6:1, 6:1

2. kolo kvalifikacijHercog P. (Slo) – Nagy A. (Hun) 6:1, 7:6

 1. kolo

Potočnik N. (Slo) – Lukas T. (Hrv) 4:6, 2:6
Hercog P. (Slo) – Sakellaridi S. (Grč) 3:6, 6:1, 6:4

2. kolo: Hercog P. (Slo) – Ghioroaie I. G. (Rom/Q) 3:6, 6:2, 6:0

Četrtfinale: Hercog P. (Slo) – Dinu C. (Rou) 6:4, 6:4

Polfinale: Hercog P. (Slo) – Bulgaru M. (Rom) [9.9.]


ITF JUNIORS

Zaključek turnirja za Kajo Najzer in Luiso Fusil na Kosovem. V dvojicah sta se Kaja Najzer in Maria Ivanković uvrstili v polfinale dvojic, tam pa sta bili boljši Grkinji Alexandra in Lydia Panagiotidou, s 4:6, 6:3, 11:9. V četrtfinalu pa sta izgubili Luisa Fusil in Dafne Aydemir proti Gresi Bajri in Alexandro Magio, z 5:7, 1:6.

Blaž Šteblaj uspešen v četrtfinalu dvojic skupaj z Nikolaoosom Chatziavraamom. V četrtfinalnem obraču sta premagala Britanca Drake in Page, v treh nizih 6:4, 1:6, 10:6. V polfinalu ju čakata Turka Mars Argun in Egemen Karaman.

J30 Peja

(Kosovo, trda podlaga)

Dečki

1. kolo: Šteblaj B. (Slo/5) – Page O. (Gbr) 6:3, 2:6, 0:6

Deklice, 1. kolo

Fusil L. (Slo) – Mitevska A. (Mkd) – 2:6, 3:6

Najzer K. (Slo) – Barsukov D. (Nem) 6:3, 6:1

2. koloNajzer K. (Slo) – Ursan D. (Tur) 6:0, 6:0

Četrtfinale: Najzer K. (Slo) – Tsironi M. (Gr) 1:6, 3:6

 

Dvojice, dečki

1. koloŠteblaj B./Chatziavraam – Minguez Mercah R./Ritter S. 6(5):7, 2:2* predaja

Četrtfinale: Šteblaj B./Chatziavraam – Drake C./Page O. 6:4, 1:6, 10:6

Polfinale: Šteblaj B./Chatziavraam – Argun M./Karaman E. [9. 9.]

 

Dvojice, deklice, 1. kolo

Fusil L./Aydemir D. – Milkova I./Morina F. 6:0, 3:6, 10:7

Najzer K./Ivanković M. – prosti

Četrtfinale

Najzer K./Ivanković M. – Celik A. (Tur)/Milsavljević M. (Srb) 5:1* predaja

Fusil L./Aydemir D. – Bajri G./Magia A. 5:7, 1:6

Polfinale: Najzer K./Ivanković M. – Panagiotidou A./Panagiotidou L. 6:4, 3:6, 9:11