WTT: Nina Potočnik v Nemčiji obstala v četrtfinalu, Kupčič zaigral v polfinalu dvojic v Osijeku

Nina Potočnik je v Nemčiji zbrala 2 zmagi. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Ob turnirjih na Gran Canarii in v Kranju, o katerih smo ta teden že nekajkrat poročali, se v teh dneh po celem svetu zaključuje še kar nekaj turnirjev serije WTT. Na nekaterih so vidno vlogo igrali tudi slovenski predstavniki. 

Nina Potočnik je v Nemčiji zbrala 2 zmagi. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Preberite tudi:
Na Gran Canarii nova zmaga za polfinalistko Tamaro Zidanšek
WTT J60 Kranj: Miković in Stollecker med sabo za finalno vstopnico, v polfinalu tudi Plošnik

ITF – WTT PRO

Veliko Slovencev se je predstavilo na turnirju WTT z nagradnim skladom 25.000 ameriških dolarjev v Osijeku. V posamični konkurenci se je najbolje odrezala Živa Falkner, ki se je kot edina prebila v 2. kolo glavnega dela turnirja, v dvojicah se je do polfinala prebil Jan Kupčič. V glavnem delu turnirja se je predstavil še Gal Emeršič Potočnik, v kvalifikacijah so obstali Nikola Puntarič, Marsel Žnuderl (oba 1. kolo), Maks Meh (2. kolo), Miha Vetrih, Matic Dimic in Jaka Protič Žakelj (vsi 3. kolo).

Na Gran Canarii (W100) se bo v soboto za finalno vstopnico borila Tamara Zidanšek, v četrtfinalu se je končala pot Polone Hercog. Prav tako je četrtfinalna ovira bila previsoka za Nino Potočnik (W25 Leipzig).

W100 Gran Canaria
(Španija, pesek, zunaj)

1. kolo
Hercog P. (Slo) – Anshba A. (Rus) 6:2, 6:4
Zidanšek T. (Slo/3) – Radivojević L. (Srb) 6:2, 6:1

2. kolo
Hercog P. (Slo) – Bondar A. (Mad/6) 7:6(2), 5:7, 6:3
Zidanšek T. (Slo/5) – Seguel D. (Čil) 6:3, 6:2

Četrtfinale
Hercog P. (Slo) – Rus A. (Niz/1) 3:6, 6:1, 0:6
Zidanšek T. (Slo/5) – Errani S. (Ita/4) 7:5,

Polfinale: Zidanšek T. (Slo/5) – Grabher J. (Avt/2)


W25+H Leipzig
(Nemčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Potočnik N. (Slo/6) – Scholl C. (Zda) 3:6, 6:4, 7:5
2. kolo: Potočnik N. (Slo/6) – Avdeeva J. (Rus) 6:2, 7:6(6)
Četrtfinale: Potočnik N. (Slo/6) – Soboleva A. (Ukr) 6:2, 0:6, 1:6

Dvojice
1. kolo: (1)Dinu C./Radišić N. – Cascino E./Mendez S. 1:6, 4:6


W25 Osijek
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Kazionova E. (Rus) 6:4, 6:2
2. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Lukas T. (Hrv/2) 3:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: (4)Bozović A./Falkner Ž. – Obradović A./Senić N. 7:6(4), 6:3
2. kolo: (4)Bozović A./Falkner Ž. – Bartha P./Nikčević T. 6:2, 2:6, 10:12


M25 Osijek
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo
Emeršič Potočnik G. (Slo/Q) – Gima S. (Rom/1) 4:6, 0:6
Kupčič J. (Slo) – Giacomini L. (Ita) 6:2, 2:6, 3:6

Dvojice
(3)Juhas K./Kupčič J. – Gomez G./Pavlovič L. 6:2, 7:6(0)
Emeršič Potočnik G./Žnuderl M. – (2)Dudun I./Kremenchutskyi I. 6:4, 6:1

Četrtfinale:
(3)Juhas K./Kupčič J. – Michalik R./Nad P. 4:6, 7:6(3), 10:8
Emeršič Potočnik G./Žnuderl M. – Kajgo K./Verbin P. 6:7(4); 7:5, 9:11

Polfinale: (3)Juhas K./Kupčič J. – Jakić M./Miličević S. 4:6, 6:3, 2:10



ITF – WTT JUNIORS

J60 Kranj
(TK Triglav Kranj, pesek, zunaj)

Rezultati 1. in 2. kola (kliknite za prevezavo)

3. kolo
Miković M. (Slo/1) – Peranović L. (Nem/15) 6:1, 6:2
Hribar M. (Slo/WC) – Pasi R. (Ita/14) 6:7(4), 6:3, 7:5
Stollecker M. (Slo) – Urankar V. (Slo/Q) 6:3, 6:7(6), 6:3
Mohar V. (Slo/8) – Rakonić F. (Hrv/12) 6:2, 6:1
Bajželj M. (Slo) – Solheim F. (Nor/10) 6:1, 6:7(4), 4:6
Sok N. (Slo/Q) – Mantach K. (Ukr/2) 6:3, 0:6, 0:6
Plošnik E. (Slo/5) – Sviglerova P. (Češ/12) 6:2, 6:4
Butina Jazbec B. (Slo/14) – Cikajlo E. (Slo) 6:2, 6:1
Peternel Z. (Slo/WC) – Kovačič N. (Slo/6) 6:2, 3:0* – predaja

Četrtfinale
Miković M. (Slo/1) – Crivellaro G. (Ita/11) 6:4, 6:3
Stollecker M. (Slo) – Hribar M. (Slo/WC) 6:3, 6:4
Mohar V. (Slo/8) – Guidi A. (Ita/13) 3:6, 7:5, 4:6 
Plošnik E. (Slo/5) – Bedini V. (Ita/4) 6:4, 6:2
Butina Jazbec B. (Slo/14) – Hajna K. (Češ/11) 3:6, 3:6
Peternel Z. (Slo/WC) – Dulikova K. (Češ/2) 2:6, 4:6

Polfinale
Miković M. (Slo/1) – Stollecker M. (Slo)
Plošnik E. (Slo/5) – Wong J. (Kit/1)

Dvojice, polfinale
Matijašič G./Škorjanc K. – (4)Kumar M./O’Sullivan J. 2:6, 2:6
(1)Plošnik E./Wong J. L. C. – Bogatin J./Najzer K. 6:4, 6:7(1), 10:4
Butina Jazbec B./Peternel Z. – (2)Kovačič N./Petelinšek P. 4:6, 7:6(6), 10:6

Finale: (1)Plošnik E./Wong J. L. C. – Butina Jazbec B./Peternel Z. [12.8.]