WTT: Kupčič blesti na Češkem, Švec v Avstriji, Lopatič na Rodosu, Miković na Lošinju

Ob turnirju na Otočcu v tem tednu poteka še cela vrsta turnirjev serije ITF WTT na katerih vidno vlogo igrajo tudi slovenski predstavniki. Na turnirju z nagradnim skladom 15.000 ameriških dolarjev na Češkem je že kar štiri zmage zabeleži Jan Kupčič. 

Tenis liga Kranj 0592 210627 VID - WTT: Kupčič blesti na Češkem, Švec v Avstriji, Lopatič na Rodosu, Miković na Lošinju
Jan Kupčič uspešen na Češkem. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

ITF PRO

Jan Kupčič se je v Prostejovu izkazal že z dvema kvalifikacijskima zmagama, a tam se ni ustavil. Po tesni zmagi v 1. kolu glavnega dela turnirja je v sredo premagal še 4. nosilca turnirja in si tako zagotovil mesto v četrtfinalu.

W25 BTC Otočec Open (Slovenija, pesek, zunaj)
Preberite: WTT BTC Open Otočec: Nina Potočnik zanesljiva, tesen poraz Milićeve


M15 Prostejov (Češka, pesek, zunaj)
(več o turnirju)

1. kolo kvalifikacij: Kupčič J. (Slo) – Jermar J. (Češ/15) 6:4, 6:2
2. kolo kvalifikacij: Kupčič J. (Slo) – Paty D. (Češ/2) 6:4, 6:1
1. kolo: Kupčič J. (Slo/Q) – Mrva M. (Češ/WC) 7:5, 5:7, 7:5
2. kolo: Kupčič J. (Slo/Q) – Metreveli A. (Gru/4) 6:3, 7:5
Četrtfinale: Kupčič J. (Slo/Q) – Chazai M. (Fra/8) [29.9.]



ITF JUNIORS

Med najboljših osem se je po dveh zmagah že uspelo prebiti tudi Žigi Švecu v Badnu (J3) in Luki Talanu Lopatiču na Rodosu, dve zmagi pa sta v četrtfinale turnirja na Velem Lošinju (J4) popeljale tudi Nika Mikovića.

J3 Baden 
(Avstrija, tepih, dvorana)

1. kolo
Obrul L. (Slo) – Iakubenko V. (Ukr/1) 4:6, 7:6(5), 4:6
Flander T. (Slo) – Ostrowski M. (Avt) 6:2, 6:3
Švec Ž. (Slo/8) – Sokrutenko D. (Ukr/Q) 6:1, 6:1

2. kolo
Flander T. (Slo) – Marošik N. (Svk/5) 7:6(3), 2:6, 4:6
Švec Ž. (Slo/8) – Toth B. (Svk) 6:3, 7:5

Četrtfinale: Švec Ž. (Slo/8) – Petak D. (Češ/2)

Dvojice
1. kolo: (3)Obrul L./Švec Ž. – Graški J./Hipfl N. 4:6, 6:1, 10:8
Četrtfinale: (3)Obrul L./Švec Ž. – Fremeaux T./Poritskyy A.


J4 Rodos
(Grčija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Dimitriou K. (Grč) 5:7, 6:2, 6:0
2. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Kocu E. (Tur/7) 7:6(2), 6:2
Četrtfinale: Talan Lopatič L. (Slo) – ?


J4 Veli Lošinj
(Hrvaška, pesek, zunaj)

Rezultati kvalifikacij in 1. kola

2. kolo
Miković N. (Slo/1) – Latifović A. (Nem) 3:6, 6:3, 6:3
Barjaktarević B. (Slo/Q) – Kajgo K. T. (Hrv/13) 2:6, 1:6
Miković M. (Slo/Q) – Miton M. (Pol/11) 6:4, 3:6, 4:6
Videnović L. (Slo) – Nikolić M. (Srb/12) 6:2, 2:6, 3:6
Stollecker M. (Slo) – Bessonov D. (Rus/5) 1:6, 6:4, 1:6
Bajželj M. (Slo) – Voljavec A. (Hrv/8) 5:7, 6:3, 0:6
Tomažin J. (Slo) – Wazny A. (Pol/9) 1:6, 1:6
Mohar V. (Slo) – Versteegh A. (Ita/15) 4:6, 7:5, 6:7(0)
Angeli P. (Slo) – Djosić N. (Švi/2) 3:6, 3:6
Lanišek A. (Slo/15) – Pohankova M. (Svk/WC) 3:6, 3:6
Kovačič N. (Slo) – Konjikusić P. (Srb/5) 3:6, 4:6
Viriant M. (Slo) – Charintceva D. (Rus/4) 2:6, 6:4, 4:6

3. kolo: Miković N. (Slo/1) – Kajgo K. T. (Hrv/13) 7:5, 6:4
Četrtfinale: Miković N. (Slo/1) – Iemmi L. (Ita)

Dvojice, četrtfinale
(7)Mohar V./Videnovič L. – Gubi T./Lapsansky A.
(8)Jarc A./Stollecker M. – (2)Bessonov D./Voljavec A.

Za preboj v četrtfinale se borita še navezi Kovačič N./Petelinšek P. in Butina Jazbec B./Mumlek L.