WTT: Jarc v Kranju do zmage s 6:0 in 6:0, Lovričeva uspešna v Padovi, Milićeva v Monastirju

Eden od mladinskih ITF WTT turnirjev v tem tednu poteka v Kranju, kjer si je 14 slovenskih predstavnikov zagotovilo mesto v 2. kolu glavnega dela turnirja. Kar nekaj Slovencev v tem tednu nastopa tudi na ITF WTT turnirjih v tujini. 

Tenis Koper 03780 211003 VID - WTT: Jarc v Kranju do zmage s 6:0 in 6:0, Lovričeva uspešna v Padovi, Milićeva v Monastirju
Ažbe Jarc v 1. kolu nedotakljiv. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Na igriščih TK Triglav Kranj se bodo v sredo v boj za mesto v 3. kolu glavnega dela turnirja podali Tristan Flander, Ažbe Jarc, Lun Obrul, Luka Videnovič, Nikola Puntarič, Job Japelj, Jaka Tomažin, Brina Šulin, Pia Petelinšek, Nala Kovačič, Kaja Najzer, Ana Lanišek, Ela Plošnik in Alja Senica. Med vsemi naštetimi je do sedaj največ zmag te dni zabeležil Jarc, ki se je v 2. kolo prebil s tremi kvalifikacijskimi zmagami, v glavnem delu turnirja pa je nato še s 6:0 in 6:0 premagal nasprotnika iz Avstrije.

Odlično te dni na Portugalskem (J5) nastopa Luka Talan Lopatič, ki je v družbi starejših igralcev zabeležil že dve zmagi in se prebil v 3. kolo glavnega dela turnirja. Na svoj prvi nastop v Avstriji (J3) še čakata Aljaž Kirbiš in Petja Drame.

Na profesionalnih turnirjih sta z nastopi v tem tednu uspešno začeli Ela Nala Milić (W15 Monastir) in Pia Lovrič (W15 Padova), medtem ko sta v 1. kolu glavnega dela turnirja obstali Živa Falkner (W25 Koksijde) in Nika Radišič (W25+H Leipzig). Na svoj prvi nastop še čakata Nina Potočnik v Leipzigu in Veronika Erjavec v Radomu na Poljskem (W25).

ITF – WTT JUNIORS

J4 Kranj
(Slovenija, pesek, zunaj)

Rezultati kvalifikacij (kliknite za prevezavo)

1. kolo
Stollecker M. (Slo/WC) – Ceradelli M. (Ita) 3:6, 3:6
Flander T. (Slo/13) prosto
Angeli P. (Slo/WC) – Lazarčik M. (Svk) 5:7, 6:2, 6:7(3)
Jarc A. (Slo/Q) – Ostrowski M. (Avt) 6:0, 6:0
Obrul L. (Slo/4) – prosto
Videnović L. (Slo) – Carlini G. (Ita) b.b.
Angeli C. (Slo) – Vuglar M. (Avs) 7:6(4), 3:6, 2:6
Miković M. (Slo/Q) – Sciahbasi M. (Ita) 1:6, 3:6
Puntarič N. (Slo/7) – prosto
Šteblaj B. (Slo/WC) – Rakonić F: (Hrv/Q) 0:6, 1:6
Japelj J. (Slo) – Sasko W. (Pol/WC) 6:0, 6:4
Černe D. (Slo) – Versteegh A. (Ita) 4:6, 3:6
Mohar V. (Slo) – Shinde J. (Ind) 6:7(3), 0:6
Tomažin J. (Slo) – Marić V. (Hrv/Q) 4:6, 6:4, 7:6(6)
Bukovec J. (Slo/WC) – Saracho L. L. (Špa) 2:6, 2:6
Šulin B. (Slo/1) prosto
Petelinšek P. (Slo) – Fiorani A. (Ita) 5:7, 6:3, 6:3
Sedej Š. (Slo/Q) – Ende A. (Nem) 6:7(4), 0:6
Zalokar E. (Slo/WC) – Heiderova K. (Češ/WC) 5:7, 2:6
Mrvar K. S. (Slo/LL) – Khomich M. (Nem/Q) 1:6, 5:7
Kovačič N. (Slo) – Picchi A. (Ita) 6:3, 6:4
Butina Jazbec B. (Slo/WC) – Ridjan I. (Hrv) 6:3, 0:6, 1:6
Najzer K. (Slo) – Pinto Teixiera C. M. (Ita) 6:1, 6:3
Vnuk Z. (Slo/WC) – Sladaković T. (Hrv) 2:6, 2:6
Doberlet P. (Slo/WC) – Zhenikhova S. (Nem) 0:6, 4:6
Cikajlo E. (Slo/WC) – Novello C. (Ita) 7:6(3), 1:6, 1:6
Bogatin J. (Slo) – Witt V. (Nem/Q) 3:6, 1:6
Lanišek A. (Slo/7) – prosto
Plošnik E. (Slo) – Frost A. (Švi) 6:4, 6:0
Senica A. (Slo) – Moskova N. (Češ/Q) 6:2, 6:2

2. kolo
Flander T. (Slo/13) – Maričić L. (Hrv)
Jarc A. (Slo) – Pleshivtsev E. (Rus/6)
Obrul L. (Slo/4) – Voljavec A. (Hrv)
Videnović L. (Slo) – Kajzer M. (Kan/14)
Puntarič N. (Slo/7) – Szerencsits B. (Avt)
Japelj J. (Slo) – Vaccari L. (Ita/15)
Tomažin J. (Slo) – Robertson C. (Vb/12)
Šulin B. (Slo/1) – Sommer H. (Nem)
Petelinšek P. (Slo) – Ivanković M. (Hrv/16)
Kovačič N. (Slo) – Roso K. (Hrv/15)
Najzer K. (Slo) – Schoen C. (Nem/8)
Lanišek A. (Slo/7) – Janković I. (Srb)
Plošnik E. (Slo) – Bitton A. (Izr/9)
Senica A. (Slo) – Aschenberger L. (Nem/2)


J3 Mauthausen
(Avstrija, pesek, zunaj)

1. kolo
Kirbiš A. (Slo/15) prosto
Drame P. (Slo/6) – prosto

2. kolo
Kirbiš A. (Slo/15) – Hipfl N. (Avt)
Drame P. (Slo/6) – Heismair J. (Avt)

Dvojice
1. kolo: (6)Graški J./Kirbiš A. – prosto
2. kolo: (6)Graški J./Kirbiš A. – ?


J5 Porto
(Portugalska, pesek, zunaj)

1. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Heldenbergh R. (Bel/8) 6:3, 6:1
2. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Gomes D. (Por) 6:2, 6:0
3. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Silva J. D. (Por/10) [10.8.]



ITF – WTT PRO

W25+H Leipzig
(Nemčija, pesek, zunaj)

1. kolo
Radišič N. (Slo) – Marcinkevica D. (Lat/6) 4:6, 1:6
Potočnik N. (Slo) – Hering K. (Nem) [10.8.]


W25 Radom
(Poljska pesek, zunaj)

1. kolo: Erjavec V. (Slo) – Hindova D. (Češ/Q) [10.8.]


W25 Koksijde
(Belgija, pesek, zunaj)

1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Turati A. (Ita/4) 6:4, 3:6, 1:6

Dvojice
1. kolo: Falkner Ž./Mutavdžić M. – Bergen M./Vanhoutte C. [10.8.]


W15 Padova
(Italija, pesek, zunaj)

1. kolo: Lovrič P. (Slo/1) – Samudio A. (Kol) 6:4, 6:4
2. kolo: Lovrič P. (Slo/1) – Ferrara V./Zucchini A.


W15 Monastir
(Tunizija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Milić E. N. (Slo/JR) – Wi H. (Kor) 7:5, 7:5
2. kolo: Milić E. N. (Slo/JR) – Takayama C./Mansouri Y. [11.8.]