WTA Rim: Osaka po Madridu izpadla v drugem krogu tudi v Rimu

Naomi Osaka (Foto Filippo MONTEFORTE AFP)

Japonka Naomi Osaka, druga teniška igralka s svetovne lestvice, je izpadla že v drugem krogu turnirja WTA v Rimu. Američanka Jessica Pegula, 31. igralka z lestvice WTA, je bila tokrat od druge nosilke turnirja v italijanski prestolnici boljša s 7:6 (2) in 6:2. Tudi na prejšnjem turnirju 2. maja je v Madridu Osaka končala nastope po drugem dvoboju.

V španski prestolnici je Osako ugnala Čehinja Karolina Muchova, tako kot v Rimu je bilo to na peščeni podlagi.

Osaka je zmagovalka turnirjev za grand slam v Avstraliji in ZDA, na trdih podlagah je osvojila sedem turnirjev, nobenega pa še na peščenih igriščih, na katera se je vrnila v začetku maja prvič po letu 2019 in nastopu na Odprtem prvenstvu Francije.