WTA Miami: Juvanova in Zidanškova uspešno mimo prve kvalifikacijske ovire

Tamara Zidanšek za mesto v glavnem delu turnirja proti Švedinji Bjorklundovi. (Foto: IG/Tamara Zidanšek)

Slovenski teniški igralki Kaja Juvan in Tamara Zidanšek sta po zmagi v 1. kolu kvalifikacijah še zmago oddaljeni od preboja v glavni del turnirja serije WTA 1000 v Miamiju. Obe igralki se bosta v 2. kolu kvalifikacij pomerili proti nižje uvrščeni nasprotnici.

V nedeljo se je kot prva od Slovenk na igrišče v Miamiju podala Kaja Juvan (135. na WTA), ki je delo proti 74. igralki sveta Katie Volynets končala v uri in 9 minutah. Ljubljančanka je v tekmo krenila odločno, hitro povedla s 5:1, na koncu pa obračun proti igralki, ki je v začetku marca v Teksasu nastopila v polfinalu turnirja WTA 250, dobila s 6:4 in 6:2.

Napredovanje v 2. kolo kvalifikacij si je zagotovila tudi Tamara Zidanšek (114. na WTA), ki je bila še drugič v medsebojnih obračunih boljša od Marine Bassols (122. na WTA). Španka je v prvem nizu pri rezultatu 5:4 in 6:5 dvakrat servirala za zmago, a Konjičanka se je rešila. Podaljšano igro prvega niza je dobila s 7:2, drugi niz pa hitro s 6:0.

V ponedeljek se bo Zidanškova na igrišče podala že ob 16. uri, ko jo čaka obračun proti 145. igralki sveta Mirjam Bjorklund, medtem ko bo Juvanova zaigrala predvidoma ob 17.30, in sicer proti Avstralki Storm Hunter (197. na WTA), nekoč Sanders.