WTA lestvica: Zmagovalka Portoroža Paolinijeva pridobila kar 23 mest

PORTOROZ, SLOVENIA - SEPTEMBER 19: Winner Jasmine Paolini of Italy posing at Trophy ceremony after playing Singles final during the WTA 250 Zavarovalnica Sava Portoroz at SRC Marina, on September 19, 2021 in Portoroz / Portorose, Slovenia. Photo by Vid Ponikvar / Sportida)

Ashleigh Barty iz Avstralije tudi na najnovejši svetovni lestvici WTA ostaja številka 1 ženskega tenisa. Za največji skok po lestvici navzgor je poskrbela Italijanka Jasmine Paolini, ki je s prvencem v Portorožu pridobila 23 mest in je 64. igralka sveta. Najboljša Slovenka Tamara Zidanšek je po novem 33. igralka sveta.

PORTOROZ, SLOVENIA – SEPTEMBER 19: Winner Jasmine Paolini of Italy posing at Trophy ceremony after playing Singles final during the WTA 250 Zavarovalnica Sava Portoroz at SRC Marina, on September 19, 2021 in Portoroz / Portorose, Slovenia. Photo by Vid Ponikvar / Sportida

Zidanškova, ki je na turnirju WTA 250 v Portorožu izpadla v četrtfinalu; v slovenskem obračunu jo je premagala Kaja Juvan, je vseeno pridobila eno mesto in je napredovala s 34. na 33. mesto, kar je njena najboljša uvrstitev na lestvici WTA v karieri.

Dvajsetletna Ljubljančanka Juvanova je v Portorožu vpisala tri osebne mejnike, prvič se je na turnirjih WTA uvrstila v četrtfinale, zmaga proti Zidanškovi pa ji je prinesla prvi polfinale v poklicni karieri ter tudi prvi uspeh v petih dvobojih proti reprezentančni kolegici.

V polfinalu je nato klonila proti Paolinijevi, novi zmagovalki Portoroža, ki je z današnjim 64. mestom dosegla uvrstitev kariere. Pred Portorožem je bila 87.

Kljub temu, da je Juvanova ostala brez premiernega finala na turnirjih WTA, pa je znova del najboljše stoterice. Uvrstitev v polfinale ji je prinesla skok šestih mest po lestvici navzgor, od danes je tako 97. igralka sveta.

Polona Hercog, ki je Portorož izpustila, je izgubila sedem mest in je po novem 100. igralka, šest mest je izgubila tudi Dalila Jakupovič, ki je padla na 279. mesto.

Danes pa je iz prve peterice izpadla Japonka Naomi Osaka, štirikratna zmagovalka turnirjev za grand slam, ki je bila še 30. avgusta tretja igralka sveta, po novem pa je osma. Še ena nekdanja številka 1 svetovnega tenisa Romunka Simona Halep drsi po lestvici navzdol in je po novem na 14. mestu.

Medtem ko Osaka in Halepova drsita po lestvici navzdol pa je Čehinja Barbora Krejčikova s skokom na peto mesto vpisala uvrstitev kariere. Enako velja za 18-letno dansko najstnico Claro Tauson, ki je po zmagi na turnirju WTA v Luksemburgu skočila za 18 mest na 52. pozicijo, kar je njena rekordna uvrstitev v karieri.