WTA Finals: Klepačeva in Jurakova z zmago ohranili vse možnosti za polfinale

Andreja Klepač s Čilenko uspešno čez prvo oviro. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Slovenka Andreja Klepač in Hrvatica Darija Jurak sta v svojem drugem nastopu na WTA Finals turnirju v Guadalajari prišli do prve zmage in tako ohranili vse možnosti za preboj med najboljše štiri pare na turnirju.

Andreja Klepač z Jurakovo do pomembne zmage. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Po tem, ko sta prvo tekmo izgubili z 0:2 v nizih, si Andreja Klepač in Darija Jurak poraza na tekmi 2. kola proti dvojici Stosur S./Zhang S. nista smeli privoščiti.

Slovenki in Hrvatici sprva ni kazalo najbolje. Izgubili sta namreč izjemno izenačen prvi niz, ki sta ga Avstralka in Kitajka dobili z 12:10 v podaljšani igri. Pot do povratka je bila še toliko težja, ko sta Stosurjeva in Zhangova v drugem nizu povedli z ‘breakom’ prednosti (3:2). Do ‘re-breaka’ sta Andreja in Darija prišli že v naslednji igri, nato pa v ključnih trenutkih vse do konca odigrali brez napak.

Drugi niz je z rezultatom 7:4 v tie-breaku pripadel Klepačevi in Jurakovi, ki sta odlično nadaljevali tudi v odločilnem tretjem nizu. Eno ključnih točk sta dobili po izjemni izmenjavi, ki jo je na mreži uspešno zaključila prav Klepačeva, ki je postavila rezultat 8:3. Končni rezultat v tretjem nizu je bil 10:5.

Vse imata v svojih rokah

Andreja Klepač in Darija Jurak sta se z zmago povzpeli na 3. mesto, le najboljši dve dvojici iz skupine pa se bosta prebili v polfinale. Napredovanje sta si že zagotovili japonki Shuko Aoyama in Ena Shibahara, v medsebojnem obračunu za preboj v polfinale pa si bosta nasproti stali dvojici Jurak D./Klepač A. in Melichar-Martinez N./Schuurs D. Zmagovalki bosta napredovali med najboljše štiri pare, poraženki pa bosta tako kot Stosurjeva in Zhangova že končali z nastopi v Guadalajari.