WTA Doha: V finalu Kontaveitova in Swiatekova

Iga Swiatek (Foto: WTA)

V finalu teniškega turnirja serije WTA v katarski Dohi z nagradnim skladom 2,3 milijona ameriških dolarjev se bosta pomerili Estonka Anett Kontaveit in Poljakinja Iga Swiatek. Estonka bo v 14. finalu lovila sedmo turnirsko zmago, Poljakinja pa tretji naslov v petem nastopu na zadnji stopnički turnirjev najvišjega ranga.

Iga Swiatek je porazila Mario Sakkari (Foto: WTA)

Četrta nosilka turnirja Kontaveitova v zadnjih šestih mesecih igra sijajno, dobila pa je pet od zadnjih šestih finalov. Le na zaključnem turnirju v Guadalajari jo je na zadnji stopnički ugnala Španka Garbine Muguruza. Ta mesec je Kontaveitova dobila turnir v Sankt Peterburgu.

Danes je 26-letnica iz Tallinna v polfinalu zanesljivo ugnala Latvijko Jeleno Ostapenko s 6:1, 6:4.

V drugem polfinalu je sedma nosilka Swiatekova s 6:4, 6:3 premagala Grkinjo Mario Sakkari.

Na turnirsko zmago 20-letnica iz Varšave čaka od lanskega maja, ko je osvojila močan turnir v Rimu. Nekdanja zmagovalka Rolanda Garrosa (2020) je pred tem dobila še turnir v Adelaide, izgubila pa je v finalu Lugana pred slabimi tremi leti.