Wimbledon: Ruud in Alcaraz napredovala, Hurkacz izpadel

Norvežan Casper Ruud in španski najstnik Carlos Alcaraz sta napredovala v drugi krog tretjega Grand Slama sezone v Wimbledonu. Finalist Odprtega prvenstva Francije je s 3:0 v nizih ugnal Španca Alberta Ramosa, Alcaraz pa je po petih nizih tesno premagal Nemca Jan-Lennarda Struffa. Izpadel je lanski polfinalist Wimbledona Poljak Hubert Hurkacz.

hurkacz halle 2022 sf backhand - Wimbledon: Ruud in Alcaraz napredovala, Hurkacz izpadel
Hubert Hurkacz (Foto: ATP)

Poljak je moral po petih nizih v odločilni podaljšani igri priznati premoč Špancu Alejandru Davidovichu Fokini. Triindvajsetletnik je slavil s 7:6, 6:4, 5:7, 2:6, 7:6. Od letos na vseh turnirjih za Grand Slam podaljšano igro petega niza igrajo do deset, Španec pa jo je dobil z 10:8.

Hurkacz je lani v Wimbledonu igral v polfinalu, kjer je izgubil proti Italijanu Matteu Berrettiniju. Kasneje je Italijana v finalu ugnal Srb Novak Đokovič. Tudi 35-letni Beograjčan je imel v prvem nastopu proti Soonwooju Kwonu iz Južne Koreje določene težave, a je slavil s 6:3, 3:6, 6:3, 6:4. V drugem krogu bo igral proti Avstralcu Thanasiju Kokkinakisu.

Še več težav je imel ob svojem drugem nastopu v Wimbledonu 19-letni Alcaraz. Peti nosilec je izgubil prvi in tretji niz, nato pa se je prek podaljšane igre v četrtem rešil v petega in po štirih urah ter 14 minutah ugnal Struffa s 4:6, 7:5, 4:6, 7:6 (3), 6:4.

Ruud je imel v prvem krogu manj dela. Finalist Rolanda Garrosa je za zmago potreboval dve uri in 48 minut, Ramosa pa je ugnal s 7:6 (1), 7:6 (9), 6:2. Za preboj v tretji krog ga zdaj čaka Francoz Ugo Humbert.

V drugi krog se je v ženski konkurenci uvrstila ljubljenka domačega občinstva Emma Raducanu

Premagala je Belgijko Alison Van Uytvanck s 6:4, 6:4, v drugem krogu pa se bo pomerila s Francozinjo Caroline Garcia.

Napredovali sta tudi druga in šesta nosilka. Anett Kontaveit iz Estonije je premagala Američanko Bernardo Pera s 7:5, 6:1, Tunizijka Ons Jabeur pa je bila s 6:1, 6:3 boljša od Švedinje Mirjam Björklund.

Vir: Tenis Slovenija, STA