WIM: Hercogova proti Belgijki nemočna

Polona Hercog ekspresno zapušča Wimbledon. (Foto: zimbio.com)

Slovenska tenisačica Polona Hercog Wimbledon zapušča že po prvem obračunu. V tekmi 1. kroga je Štajerko namreč prepričljivo s 6:2 in 6:2 ugnala 24-letna Belgijka Alison Van Uytvanck, ki je za zmago potrebovala vsega uro in 7 minut.

Polona Hercog, ki trenutno na WTA lestvici zaseda 64. mesto, bo na omenjeni lestvici po porazu v 1. krogu v Wimbledonu izgubila kar nekaj mest. Lansko leto se je namreč Mariborčanki na igriščih All England Cluba uspelo prebiti vse do 3. kroga, ko je morala priznati premoč Svetlani Kuznetsovi.

Tokrat je slovenska tenisačica klonila že na prvi oviri. Prvič v četrtih medsebojnih obračunih jo je ugnala Belgijka Alison Van Uytvanck. 24-letno tenisačico so že  pred tekmo stavnice postavljale v vlogo favoritinje, tudi na igrišču pa je Belgijka pokazala več od Slovenke. Tako v prvem kot tudi drugem nizu je Van Uytvanckova ekspresno povedla s 5:1 in v obeh primerih niz brez težav popeljala do konca.

Hercogova je v polje sicer zadela več prvih servisov (70%) od nasprotnice (67%), a kaj, ko je bila ob zadetem prvem servisu le 44-odstotno uspešna. V celotnem obračunu se je Mariborčanka prebila do dveh žogic za “brejk”, a nobene ni izkoristila.

Wimbledon (VB, £15.982.000), posamezno (Ž)
1. krog: Van Uytvanck A. (Bel) – Hercog P. (Slo) 6:2, 6:2