Wawrinka že opozarja nase, neuspešna brata Bryan

Stan Wawrinka takoj na začetku sezone do odmevne zmage. (Foto: zimbio.com)

31. decembra sta skupaj v Dohi zaigrala skupaj, 1. januarja pa sta si že stala nasproti. Karen Khachanov in Stan Wawrinka sta bila na novega leta dan v središču pozornosti, po obračunu pa je imel več razlogov za veselje Švicar. Novak Đoković je bil prepričljiv, v Brisbaneu pa sta moči znova združila brata Bryan.

Rus Karen Khachanov je v zaključku sezone veljal za enega najbolj vročih tenisačev na ATP turneji, nove sezone pa ni pričel ravno najbolje. Žreb v Dohi mu res ni prizanesel, saj mu je že takoj v 1. krogu za nasprotnika namenil Stana Wawrinko, ki je Rusa ugnal že septembra v St. Petersburgu. V ponedeljek, 31. decembra, sta Karen in Stan skupaj že izpadla v 1. krogu dvojic, med posamezniki pa se je zmage znova veselil Švicar (7:6 in 6:4). “Zares sem vesel. Šlo je za prvo tekmo v novem letu, v Doho pa sem se vrnil po več kot 10 letih. Vesel sem, da bom imel priložnost igrati jutri na novi tekmi,” je po odmevni zmagi spregovoril Stan Wawrinka.

Mesto v 2. krogu turnirja v Dohi si je med drugim po pričakovanjih priboril tudi Novak Đoković, ki je “povozil” Damirja Đumhura. Srb je za zmago s 6:1 in 6:2 potreboval 57 minut, za mesto v četrtfinalu pa se bo pomeril z Madžarom Martonom Fucsovicsem. Tekmeca sta se že pomerila na OP ZDA lansko leto, ko je Madžar Srbu celo odvzel niz.

Kljub svojim 39 letom se ne zaustavlja Ivo Karlović. Danes je 211 centimetrov visoki Hrvat v Indiji s 6:4 in 7:5 ugnal obetavnega Kanadčana Felixa Augerja Aliassimeja. Slednji je pospremil 13 asov Hrvata. Leto dni starejša od Hrvata sta brata Bryan, ki sta v Brisbaneu moči združil prič po 13. maju. Bila sta neuspešna, z 1:2 v nizih sta klonila proti navezi Lindstedt R./Raonic M.