Visokorasli Belorus v Montpellierju zaustavil Bedeneta

Aljaž Bedene med najboljših 16 v Dubaju. (Foto: Twitter)

Po tem, ko je v sredo v 1. kolu turnirja serije ATP 250 v Montpellierju premagal Italijana Jannika Sinnerja, je Aljaž Bedene dan kasneje moral priznati premoč igralcu, ki na ATP lestvici zaseda nižji položaj.

Bedene se ni uspel prebiti v četrtfinale ATP 250 turnirja. (Foto: Twitter)

Najvišje uvrščenega slovenskega tenisača je po uri in 52 minutah v dveh nizih z rezultatom 6:4 in 7:6(4) ugnal Belorus Egor Gerasimov. 196 centimetrov visoki igralec, ki na ATP lestvici zaseda 83. mesto, je izkoristil slab odstotek zadetih prvih servisov Aljaža Bedeneta (54%) in po Andyju Murrayju v Montpellierju ugnal še drugega tekmeca.

Bedene se je tako v začetku prvega niza kot tudi drugega prebil do ‘breaka’ prednosti, a ga ni uspel zadržati. V prvem nizu je bil sicer Slovenec tisti, ki je bil nevarnejši na servis nasprotnika, a Gerasimov se je z ubranjeno ‘break’ žogico rešil tako v 7. kot tudi 9. igri. V drugem nizu je Bedene pri vodstvu s 5:4 serviral za izenačenje na 1:1 v nizih, a Belorus je znova z nekaj dobrimi returni odgovoril v pravem času in dvoboj zaključil še pred pričetkom tretjega niza.

Tudi po turnirju v Montpellierju bo Aljaž Bedene na ATP lestvici ostal uvrščen okoli 60. mesta. Gerasimov bo polfinalno vstopnico lovil proti boljšemu iz obračuna med Alejandrom Davidovichem Fokino in Hubertom Hurkaczem.