Hercogova ni uspela presenetiti še 8. igralke sveta. (Foto: Twitter)

Najvišje uvrščeni slovenski tenisačici na WTA lestvici se na turnirju serije WTA Premier v Pekingu ni uspelo prebiti v četrtfinale. Po dveh odličnih predstavah proti Nemkama, Polona Hercog tudi proti Kiki Bertens ni razočarala, a na koncu vseeno morala priznati premoč Nizozemki.

Polona Hercog in Kiki Bertens sta si nasproti stali drugič v karieri, prve zmage na medsebojnih obračunih pa se je v Pekingu veselila Nizozemka. Osma igralka sveta je za končno zmago se je za zmago morala močno potruditi in na igrišču preživeti kar 2 uri in 20 minut.

Neuspešna pri serviranju za niz

Končni rezultat je bil 7:6(6), 2:6 in 6:3 v korist Nizozemke, Hercogova pa je lepo priložnost za boljši rezultat zapravila že v prvem nizu. Tekom celotnega obračuna je predvsem s forehandom igrala precej bolj napadalno od svoje tekmice, kar dvakrat pa se je prebila do točke, ko je servirala za zmago v nizu. Vodila je namreč s 5:4 in 6:5, v obeh primerih zapravila igro na svoj začetni udarec, v podaljšani igri pa ni uspela izkoristiti niti dveh vezanih žogic za niz pri vodstvu s 6:4.

V drugem nizu se je Hercogova uspela zbrati in svojo premoč na terenu tudi unovčiti. Po vsega 32 minutah je Mariborčanka z dvema ‘breakoma’ niz dobila s 6:2 in tako izsilila odločilni tretji niz. Tam je povedla z 2:1, trenutek nezbranosti pa je Bertensova izkoristila v 5. igri tretjega niza, ko je četrtič na dvoboju odvzela servis Slovenki in prišla do ključnega ‘breaka’.

Še tretjič obstala v osmini finala

Hercogova je v Pekingu s svojimi predstavami še enkrat več opozorila nase in dokazala, da se lahko kosa z vsako tenisačico na svetu. Na splošno Mariborčanka v Pekingu nastopa dobro. Tu se je že v letih 2012 in 2013 prebila do osmine finala, a tako kot v letošnji sezoni ni uspela narediti koraka dlje. S ponedeljkom bo Hercogova znova med najboljših 50 tenisačic na svetu.