Veliko presenečenje: Prva nosilka turnirja premagana!

Romunka Simona Halep ne bo ponovila uspeha iz leta 2018, ko je osvojila odprto teniško prvenstvo Francije v Parizu. Letos se je pot prve nosilke končala v osmini finala, kjer jo je povsem nadigrala poljska najstnica Iga Swiatek, ki je zmagala s 6:1 in 6:2.

Poljakinja, trenutno 53. igralka sveta, je bila izredno razpoložena, romunska zmagovalka dveh turnirjev za Grand Slam ni našla orožja za njeno igro, ko je bilo videti, da ujema ritem, pa ji je ponagajala kakšna nepotrebna napaka.

Swiatekova, zmagovalka mladinskega Wimbledona in finalistka mladinskega Pariza, sicer dobra znanka Slovenke Kaje Juvan, s katero sta osvojili naslov mladinskih olimpijskih prvakinj v dvojicah, je z uvrstitvijo v četrtfinale dosegla svoj največji uspeh v članski konkurenci. Lani je v Parizu izpadla v osmini finala, kakor tudi letos v Melbournu.

V četrtfinalu bo njena tekmica zmagovalka dvoboja med Italijanko Martino Trevisan in peto nosilko, Nizozemko Kiki Bertens.