WTT Herz Open Litija: 20-letni Ukrajinec v polfinalu ustavil Artnaka, v finalu premagal še 1. nosilca

Ukrajinec Oleksander Ovcharenko je zmagovalec WTT turnirja v Litiji z nagradnim skladom 15.000 ameriških dolarjev. 20-letnik je na poti do naslova ugnal kar tri Slovence, med drugim v polfinalu tudi Bora Artnaka. 

WTT Litijal 864 220712 NM - WTT Herz Open Litija: 20-letni Ukrajinec v polfinalu ustavil Artnaka, v finalu premagal še 1. nosilca
Bor Artnak je v Litiji znova dokazal, da je na pravi poti. (Foto: Nik Moder / Sportida)

V Litiji sta se od Slovencev še posebej izkazala Bor Artnak in Sebastian Dominko. Drugi se je v glavni del turnirja prebil z dvema kvalifikacijskima zmaga, nato pa premagal še dva tekmeca, preden je v četrtfinalu klonil proti končnemu zmagovalcu Oleksandru Ovcharenku (535. igralec sveta).

Ukrajinec je bil v 1. kolu že usoden za Jana Dimitrijeviča, v polfinalu pa je končal še zmagoviti niz Artnaka. Ta je v 2. kolu in v četrtfinalu pripravil velik preobrat, v boju za finale pa ni našel pravega recepta za igro nasprotnika. Ovcharenko je izjemno formo potrdil še v finalu, kjer je premagal 1. nosilca turnirja, Argentinca Juana Pabla Paza (441. igralec sveta). Bilo je 6:1, 6:7(8), 6:3.

ITF PRO

WTT M15 Herz Open Litija
(Slovenija, pesek, zunaj)

Posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Emeršič Potočnik G. (Slo) – Miković N. (Slo) 7:6(3), 4:6, 10:2
Tomac M. (Slo/WC) – Tadić V. (Bih/15) 3:6, 1:6
Dominko S. (Slo/9) – Falabella L. A. (Arg) 6:2, 3:6, 13:11
Jeran A. (Slo/WC) – Raynel A. (Fra/4) 2:6, 2:6
Kupčič J. (Slo) – Miklavčič L. (Slo/13) 6:4, 6:0
Premzl M. (Slo) – Zhukov M. (Rus/5) 2:6, 6:4, 10:7
Šteblaj B. (Slo) – Krstev O. (Češ/11) 0:6, 2:6
Dimic M. (Slo/14) – Morris E. (Zda) 6:7(4), 6:3, 4:10
Vetrih M. (Slo/WC) – Vocel M. (Češ/12) 6:3, 6:3

2. kolo kvalifikacij
Emeršič Potočnik G. (Slo) – Tadić V. (Bih/15) 3:6, 2:6
Dominko S. (Slo/9) – Horvat R. (Hrv) 7:6(4), 3:6, 12:10
Kupčič J. (Slo) – Raynel A. (Fra/4) 2:6, 4:6
Premzl M. (Slo) – Krstev O. (Češ/11) 6:4, 4:6, 6:10
Vetrih M. (Slo/WC) – Gimenez I. (Bra/8) 1:6, 1:6

1. kolo
Križnik M. (Slo/WC) – Rikl P. (Češ/8) 4:6, 1:6
Planinšek F. J. (Slo/WC) – Tomažin J. (Slo/WC) 6:1, 6:3
Artnak B. (Slo) – Fajta P. (Mad/3) 6:3, 5:7, 6:3
Dimitrijevič J. (Slo/WC) – Ovcharenko O. (Ukr/5) 2:6, 2:6
Dominko S. (Slo/Q) – Biljesko D. (Hrv) 6:0, 6:4

2. kolo
Artnak B. (Slo) – Planinšek F. J. (Slo/WC) 3:6, 6:4, 6:3
Dominko S. (Slo/Q) – Jović V. (Srb) 6:2, 6:1

Četrtfinale
Artnak B. (Slo) – Brugnerotto M. (Ita/6) 6:7(4), 6:1, 7:5
Dominko S. (Slo/Q) – Ovcharenko O. (Ukr/5) 6:7(3), 3:6

Polfinale: Artnak B. (Slo) – Ovcharenko O. (Ukr/5) 1:6, 2:6

Finale: Ovcharenko O. (Ukr/5) – Paz J. P. (Arg/1) 6:2, 6:7(6), 6:3


Dvojice, 1. kolo
Artnak B./Razboršek N. – (1)Ocvharenko O./Zukas M. 6:7(5), 2:6
(WC)Planinšek F. J./Tomac M. – (4)Ivanovski K./Walkin B. 4:6, 4:6
(WC)Kavčič B./Križnik M. – Sakellaridis D./Sakellaridis S. 6:2, 6:1
(WC)Dimic M./Urbanija M. – Gaubas V./Vaitiekiunas P. 3:6, 6:2, 5:10

Četrtfinale: (WC)Kavčič B./Križnik M. – (4)Ivanovski K./Walkin B. 1:6, 6:7(4)