DRUGI NA TURNIRJU NAJBOLJŠIH: Izjemni Svit Suljić v finalu za las prekratek

Svit Suljić je prišel do največje zmage v dosedanjem delu teniške poti. (Foto: Instagram)

Mladi slovenski up Svit  Suljić je bil na Majorki na Tennis Europe zaključnem mastersu najboljših tenisačev v starostni kategoriji U12 za las prekratek, da bi osvojil naslov in s tem zasedel evropski prestol. Z rezultatom 10:8 ga je v odločilnem tretjem nizu premagal Rus Savva Rybakin.

Svit Suljić ima za seboj izjemen teden v Manacorju. (Foto: Instagram)

Svit Suljić je na igriščih akademije Rafaela Nadala v tednu dni le še dokazal, da spada med najboljše evropske igralce v svoji generaciji. V skupinskem delu turnirja je po vrsti ugnal Hrvata, Romuna in Ukrajinca, v skupini D zasedel končno 1. mesto in si tako priboril mesto v izločilnih bojih.

V četrtfinalu je v izjemno izenačenem obračunu strl odpor Britanca Marka Cebana, v polfinalu premagal krvnika 1. nosilca turnirja Rusa Alexeyja Frolova, Svitov pohod na sam vrh pa je preprečil drugi Rus Savva Rybakin. Slovenski mladi upi je finalni dvoboj pričel v izjemnem slogu in ta del dvoboja ekspresno hitro dobil s 6:1. V drugem nizu sta bila igralca zelo izenačena, v zaključku pa je bil bolj zbran Rus, ki je tako izsilil odločilni tretji niz.

Zmagovalca je tako odločila igra do 10. osvojene točke. Rybakin je povedel s 5:2, sledil je preobrat Svita, ki je prišel do prednosti s 6:5, od rezultata 7:7 dalje pa je bolje “finiširal” Rus.

V Manacorju je v tem tednu nastopila še ena slovenska predstavnica, in sicer Zoja Peternel, ki je z izjemnimi predstavami tekom cele sezone prav tako opozorila nase in si zagotovila mesto na turnirju najboljših 32 tekmovalk v Evropi. Turnir je končala s tremi porazi in eno zmago.