V Wimbledonu bodo kljub odpovedi turnirja izplačali denarne nagrade
Prireditelji letošnjega odpovedanega teniškega turnirja za Grand Slam v Wimbledonu so se odločili, da bodo vsem igralkam in igralcem, ki so se prebili na osrednji turnir, izplačali enotno denarno nagrado v višini 25.000 funtov oziroma 28.000 evrov.

Denarne nagrade v višini 28.000 evrov bo prejelo po 128 igralcev in igralk, nekoliko nižji znesek pa bodo prireditelji namenili tudi teniškim igralcem in igralkam, ki so se prebili v kvalifikacije ali pa si izborili nastop v igri dvojic.
Prireditelji tradicionalnega turnirja na travnati površini v All England Clubu bodo skupno izplačali deset milijonov funtov oziroma 11,18 milijona evrov, kar pa je le del zneska, ki so ga organizatorji prejeli na račun zavarovanja v primeru odpovedi turnirja. Iz naslova zavarovanja v primeru pandemije so v Wimbledonu dobili kar 102 milijonov funtov oziroma 114 milijonov evrov.
Organizatorji turnirja v Wimbledonu so letos – prvič po letu 1945 – odpovedali tekmovanje. Na prvem letošnjem turnirju za grand slam, odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu, sta slavila Američanka Sofia Kenin in Srb Novak Đoković.
Odprto prvenstvo ZDA v New Yorku naj bi bilo na sporedu med 31. avgustom in 13. septembrom, odprto prvenstvo Francije v Parizu pa med 20. septembrom in 4. oktobrom.
Vir: Tenis Slovenija, STA
- Andrejeva in Chwalinska finalistki Roland Garrosa - 5 junija, 2026
- Maja Chwalinska tretja polfinalistka turnirja za grand slam v Parizu - 4 junija, 2026
- Sabalenka: “Padla sem v črno luknjo” - 4 junija, 2026
- Andrejeva in Chwalinska finalistki Roland Garrosa - 5 junija, 2026
- Maja Chwalinska tretja polfinalistka turnirja za grand slam v Parizu - 4 junija, 2026
- Sabalenka: “Padla sem v črno luknjo” - 4 junija, 2026